اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی، گفت: انتظار می رود با توجه به افزایش قیمت و تولید مرغ در استان، روند عرضه مرغ گرم در بازار استان به تعادل برسد.

نادر صادقی روز شنبه چهاردهم فروردین در جلسه بررسی آخرین وضعیت تولید و عرضه مرغ در استان، با اشاره به افزایش قیمت و تولید مرغ در استان، گفت: انتظار می رود، بزودی شاهد تعادل و برچیده شدن صف های طولانی برای خرید مرغ در استان باشیم.

او با تاکید بر روند نظارت بیشتر بر عرضه مرغ در واحد های فروش مرغ در استان، گفت: تاکنون ۲۰۰ پرونده تعزیراتی به ارزش ۶۹ میلیارد ریال برای متخلفان در حوزه عرضه مرغ تشکیل شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه قطعه بندی در واحدهای عرضه مرغ در استان ممنوع است، گفت: فروش مرغ های قطعه بندی شده فقط توسط واحد های بسته بندی صورت می گیرد و درج قیمت بر روی بسته های قطعه بندی ضروری است.

نادر صادقی اظهار داشت: برای جلوگیری از قطعه بندی بیش از اندازه ، قطعه بندی در کشتارگاه های مرغ در ارومیه ممنوع و کشتارگاه های شهرستانی نیز فقط مجاز به قطعه بندی مرغ های اصلاحی و تا ۵ درصد ظرفیت خود خواهند بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: هیچ مشکلی از بابت ذخایر مرغ منجمد در استان وجود ندارد و در حال حاضر ۲۳۰ تن مرغ منجمد در سردخانه های پشتیبانی امور دام استان موجود است و درصورت نیاز و برای تامین نیاز بازار مرغ منجمد در بازار عرضه خواهد شد.

صادقی همچنین خواستار نظارت بیشتر در روند عرضه مرغ و رصد بازار توسط دستگاه های نظارتی شد.

او با اشاره به ۴ میلیون ۲۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در واحد های مرغداری استان در دوره جدید، گفت: کماکان حمل فراوردهای گوشتی و بویژه مرغ بدون مشخص شدن مبدا و مقصد و مجوزهای بهداشتی در استان ممنوع است.

بر اساس تصمیم قرارگاه ساماندهی مرغ کشور قیمت مصوب مرغ گرم برای مصرف‌کننده از کیلویی ۲۰ هزار و ۴۰۰ به کیلویی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان افزایش یافت.

به گزارش کردپرس ؛ با ورود به سال جدید هنوز هم صف های مردمی برای دریافت مرغ در آذربایجان غربی ادامه دارد. مشخص نیست مرغ هایی که، نظارت قانونی بر تامین آنها از مرغداری‌ها تا کشتارگاه بر عهده سازمان جهاد کشاورزی و از کشتارگاه تا فروشندگی‌ها برعهده سازمان صنعت و معدن و تجارت است، به ناگاه از وسط راه به کجا کشیده می شوند؟! چرا با وجود نظارت دو سازمان عریض و طویل، مسئولان از وجود دلالان و واسطه ها حرف می زنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست