اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت:بهبود شرایط فرهنگی و حجاب در مناطق گردشگری مورد توجه متولیان باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته  ، با اشاره به سالروز تشکیل شورای نگهبان، حراست از قوانین جمهوری اسلامی ایران را وظیفه اصلی این شورا دانست و اظهار داشت: این نعمت عظیم را شاکریم و اهمیت شورای نگهبان بر همه مشخص است.

وی، در خصوص بیانات رهبر انقلاب در جمع ائمه جمعه سراسر کشور، عنوان کرد: هم ائمه جمعه و هم مسئولان و مردم باید به این بیانات دقت و عمل کنند.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: تعابیر استفاده شده در خصوص نماز جمعه در قرآن کریم و روایات اسلامی نشانه جایگاه والای این فریضه الهی است.

وی، ادامه داد: حرام بودن خرید و فروش به هنگام نماز جمعه، ممنوعیت سفر و لزوم همراهی زندانیان برای شرکت در نماز جمعه به هنگام حضور معصوم (ع) به عنوان امام جمعه بیانگر جایگاه و اهمیت این فریضه است.

وی، تاکید کرد: مجلس، دولت، شهرداران و شورا‌های اسلامی شهر و دیگر دستگاه‌ها چه برنامه و قانونی برای نماز جمعه دارند؟ متاسفانه خدمات مسئولان برای نماز جمعه تاکنون چیزی نشان نمی‌دهد.

امام جمعه ارومیه، در بیان جایگاه نماز جمعه در جامعه امروز نیز بیان داشت: پس از یک هفته فعالیت روزانه مردم، تنها مکان برای بیان الزامات دینی و ارائه مباحث روز است. حتی بزرگان مسیحی گفته‌اند که اگر فرصتی همانند نماز جمعه داشتیم تمام جهان را تحت تاثیر قرار می‌دادیم.

وی، بیان کرد: مسئولان باید به موضوع نماز جمعه توجه کنند و در خصوص حضور در نماز جمعه ریا کنند تا همه تشویق شوند.

حجت‌الاسلام قریشی، ابراز داشت: چرا توجهی به امکانات اندک و ناچیز مصلای نماز جمعه نشده است؟ باید مدیران این رسیدگی را به اولویت تبدیل کنند.

وی، پرداخت زکات را جزو الزامات دینی بیان کرد و ابراز داشت: با توجه به بارندگی‌های مناسب طی سال جاری باید توجه بیشتری به پرداخت زکات شود تا شاهد نزول رحمت الهی باشیم.

نماینده ولی، فقیه در آذربایجان‌غربی، در بخش پایانی سخنان خود، به وضعیت دریاچه ارومیه و لزوم رعایت حجاب و عفاف در این محدوده نیز اشاره و عنوان کرد: مسئولان مربوطه نسبت به رسیدگی به وضعیت گردشگران و نیز تفکیک شناگران در دریاچه توجه جدی داشته و از رخ دادن برخی موارد غیرشرعی و غیرقانونی جلوگیری کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ؛ وی ضمن انتقاد از متولیان رسیدگی به محدوده‌های گردشگری، بر لزوم رسیدگی بیشتر به این اوضاع تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست