اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: ۷۲ هزار کلاس اولی همزمان با روز جشن شکوفه ها در مناطق ۲۴ گانه آموزشی استان راهی مدارس شدند.

سجاد قاسمی در آئین زنگ شکوفه‌ها در ارومیه افزود: بیش از ۱۲ هزار آموزگار ابتدایی امسال ساماندهی شدند و در ٣ هزار و ۶۹ آموزشگاه دولتی و ۲۹۶ مدرسه غیر دولتی حضور دارند.

او بیان کرد: بیش از ۱۳ هزار و ۵۱۶ کلاس دولتی و ۲ هزار کلاس درس در مدارس غیر دولتی برای مهر امسال آماده سازی شده‌است.

معاون آموزش ابتدایی آذربایجان غربی اضافه کرد: برنامه و پیگیری ویژه ای در زمینه دانش آموزان بازمانده از تحصیل داریم که تحت عنوان طرح شهید محمودوند اجرا می‌شود و ما تمام توان خود را در راستای اجرای این طرح و جلوگیری از بازماندگی دانش آموزان انجام دادیم.

قاسمی اظهار کرد: در اجرای شیوه نامه پروژه مهر امسال سعی شده به صورت میدانی در صحنه باشیم و تمام کارهایی که برای بازگشایی مدارس انجام می‌شود، اعم از آماده سازی مدارس و بحث مهم ثبت نام دانش آموزان در دوره ابتدایی به صورت جدی پیگیری و دنبال شود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی بیان کرد: تمامی راهکارهایی که برای کمبود نیروی احتمالی وجود داشت، بررسی شده تا اجرا شود و اطمینان داریم در اول مهرماه مدرسه‌ای بدون معلم نخواهد بود.

گفته می شود؛ آذربایجان غربی در سال جدید تحصیلی پذیرای حدود ۷۰۰ هزار دانش آموز است که حدود ۶۰ درصد این تعداد در مقطع ابتدایی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست