اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : جانشین قرارگاه دانشگاهی مقابله با کرونای استان آذربایجان غربی گفت:  با اضافه شدن ۵ تن دیگر مجموع فوتی های کرونا در آذربایجان غربی به ۷۹۴ نفر رسید.

 دکتر محبی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در تاریخ ۱۸ مرداد ماه، ۴۲۴ مورد بستری در استان داشته ایم که ۲۰۰ مورد بیمار قطعی مبتلا به ویروس کرونا و ۲۲۴ مورد مشکوک به ابتلا هستند.

او گفت: در آی سی یو ۱۲۳ بیمار مبتلا به کرونا بستری شده اند که از این تعداد ۳۲ نفر بد حال و به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

جانشین قرارگاه دانشگاهی مقابله با کرونای استان اظهار کرد: با ۵ مورد فوتی جدید در این روز، مجموع فوتی های استان به ۷۹۴ مورد افزایش یافت که ۲ نفر در ارومیه و یک نفر در هر کدام از شهرهای خوی، میاندوآب و ماکو فوت کردند.

محبی بیان کرد: تا این تاریخ،  در ارومیه ۱۷۲، خوی ۱۶۰، مهاباد ۱۱۹، بوکان ۸۹، میاندوآب ۶۱، سلماس ۳۷، پیرانشهر ۳۳،  تکاب ۳۱، نقده ۲۴، شاهین دژ ۲۳، سردشت ۱۱، اشنویه ۱۰،  چایپاره ۷، شوط ۵،  چالدران ۵، ماکو ۴ و پلدشت ۳ نفر جان باخته اند.

او اظهار کرد: مردم سعی کنند پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و با همکاری یکدیگر چرخه ویروس قطع شود. عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در اجتماعات مردمی می تواند در افزایش آمار مبتلایان و مرگ و میر تاثیر داشته باشد.

دکتر محبی با اشاره به اهمیت بالای ماسک در پیشگیری از بیماری گفت: در وهله اول مردم از حضور در تجمعات خودداری کنند و در صورت لزوم حضور در بیرون از خانه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و حتما از ماسک استفاده کنند، دستان خود را با آب و صابون بشویند در غیر این صورت وضعیت حادتر و بدتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست