اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی گفت: ادارات راه و شهرسازی و تعاون هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف یک هزار و ۶۳۰ واحد مسکن مهر مشکل دار استان اقدام کنند.

محمدمهدی شهریاری صبح چهارشنبه در جلسه شورای تأمین مسکن با اشاره به بسته شدن پرونده مسکن مهر در استان اظهار کرد: یک هزار و ۶۳۰ واحد مسکن مهر به دلایل مختلف کماکان دچار مشکل حقوقی هستند که می‌طلبد ادارات کل راه و شهرسازی و تعاون با همکاری و هماهنگی نسبت به حل این موضوع اقدام کنند.

وی با قدردانی از اهتمام اداره کل راه و شهرسازی در تعیین تکلیف اراضی داخل محدوده گفت: در قانون جهش تولید مسکن، دستگاه‌های دولتی باید اراضی داخل محدوده خود را به طرف دو ماه پس از شناسایی به راه و شهرسازی اعلام کنند در غیر این صورت طبق قانون با آنها برخورد می‌شود.

استاندار آذربایجان غربی به ۶۲۰۰ هکتار بافت ناکارآمد استان نیز اشاره کرد و گفت: از ظرفیت قانون جدید جهش تولید مسکن باید در جهت نوسازی و بهسازی بافت‌های ناکارآمد و سکونتگاه‌های غیررسمی استفاده شود.

شهریاری برخی ضوابط سختگیرانه توسط برخی دستگاه‌ها در بافت تاریخی شهری از جمله ارومیه را مانع نوسازی آنها دانست و افزود: بافت تاریخی شناسانه هویت شهر است و باید نسبت به نوسازی و دمیدن روح زندگی در آنها اقدام نمود در غیر این صورت به مخروبه تبدیل می‌شود.

وی با انتقاد از عدم همکاری لازم دستگاه‌های اجرایی در معرفی و فروش اموال مازاد خاطر نشان کرد: خوشبختانه در قانون جدید جهش تولید مسکن راهکارهای اجرایی خوبی برای برخورد با مدیرانی که در روند اجرا خلل ایجاد می‌کنند پیش بینی شده است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ابلاغ قانون جهش تولید مسکن گفت: این قانون با توجه به اینکه تمامی جوانب لازم را در نظر گرفته است می‌تواند نیاز سالانه ۵۰ هزار واحد مسکونی در استان را پاسخگو باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست