اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون یک میلیون و ۳۱۷هزار و ۸۲۵نفر از اماکن گردشگری استان بازدید کرده اند.

جلیل جباری ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل حمام تاریخی اتحادیه ارومیه با بیان اینکه سال گذشته این تعداد یک میلیون و ۱۰۹ هزار و سه نفر به استان سفر کرده بودند افزود: این تعداد در مقایسه با مدت زمان مشابه ۱۹ درصد رشد داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی تصریح کرد: امسال مرمت ۷۵ قلم اشیای فرهنگی، تاریخی در استان انجام شده است.

وی اضافه کرد: آذربایجان غربی دارای ۱۱ موزه تحت پوشش این اداره کل و ۳ موزه مشارکتی است.

جباری با بیان اینکه حدود ۶۰ قلم از اشیای موزه‌های باستان شناسی و مردم شناسی و کاخ موزه باغچه جوق و موزه مهاباد شامل اشیای سفالین و فلزی و شیشه مورد مرمت قرار می‌گیرد، ادامه داد: ۱۲ عنوان پروژه با اعتبار ۵۵۰ میلیارد ریال دهه فجر امسال اعتبار کلنگ زنی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری آذربایجان غربی اظهار داشت: سال گذشته برای بازسازی بیش از ۱۰۰ واحد بنای تاریخی، حدود ۱۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی بر حفظ و نگهداری بناهای تاریخی تاکید کرد و افزود: ۱.۵ میلیارد تومان در سال‌جاری برای حفظ و نگهداری بناهای تاریخی استان صرف شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی افزود: یک هزار و ۶۴۰ اثر ملی و ۲۱۲ بنای تاریخی ،۱۰ اثر تاریخی و ۳۷ اثر ناملموس و ۸۷ اثر منقول و ۷۴ اثر تعیین حریم شده‌اند.

جباری با بیان اینکه یک اثر طبیعی نیز به لیست آثار طبیعی آذربایجان غربی اضافه شده است، یادآور شد: ۱۱ موزه تحت پوشش اداره کل بوده و علاوه بر این، ۳ موزه مشارکتی و یک موزه هم در حوزه کانون پرورش فکری کودکان است.

 مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از برگزاری ۱۳۸ برنامه جشن نوروز در ۶۵ محل در سطح استان خبر داد.

جلیل جباری همچنین از بهره برداری و کلنگ زنی ۱۲ عنوان پروژه در ایام دهه مبارک فجر با اعتبار ۵۵۰ میلیارد ریال در سطح استان خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست