اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : در لابه لای بحران های گاه به گاه نان در آذربایجان غربی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان از تشکیل و رسیدگی به ۵ هزار و ۱۰۵ پرونده تخلف در حوزه آرد و نان استان از ابتدای سال‌جاری تاکنون خبر می دهد.

به گزارش کردپرس، حسین نجف‌زاده گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه، بیش از ۵۶۹ مورد تخلف در حوزه آرد در زمینه احتکار، عرضه خارج از شبکه توزیع و نیز تخلفات دیگر به شعب تعزیرات حکومتی استان آذربایجان‌ غربی گزارش شده است.

او افزود: در این زمینه 566 مورد پرونده رسیدگی شده که میزان جریمه مالی آن‌ها بیش از ۶۱ میلیارد و ۳۱۳ میلیون ریال بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان‌ غربی، بیان کرد: همچنین در سال جاری 4 هزار و ۵۴۶ مورد پرونده تخلفاتی در زمینه گرانفروشی، کم فروشی و عرضه خارج از شبکه در واحدهای نانوایی تشکیل شده که در این زمینه نیز ۴ هزار و ۵۳۹ مورد رسیدگی شده که متخلفان به پرداخت ۹۷ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال محکوم شده‌اند.

او ادامه داد: شبکه عرضه و توزیع آرد و نان در استان آذربایجان‌ غربی مشکل خاصی ندارد و در این زمینه بازرسان تعزیرات حکومتی نظارت کامل بر روند کار دارند که نان مورد نیاز مردم به صورت مناسب و درست تامین شود.

گفتنی است؛ کمبود نان در استان آذربایجان غربی با وجود بالاتر بودن میانگین تعداد نانوایی های این استان از کل کشور از مشکلات دیگری خبر می دهد که در سال های اخیر همچنان ادامه دارد و تا کنون حل نشده و گاه به گاه صف های طولانی نان و مشکلات تهیه آن مردم را گرفتار می کند.

نانواها مدعی اند؛ “به اندازه سهمیه آرد دریافتی پخت کرده اند”. اما مسئولان می گویند: “سرانه مصرف آرد استان از میانگین کشوری هم بالاتر است و تغییری نکرده، بنابراین آردها خارج از شبکه توزیع به فروش رفته اند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست