اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال‌‎غرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تمام وجود شهید صیاد شیرازی ذوب در ولایت بود.

امیر سرتیپ علی حاجیلو ظهر یکشنبه در آئین گرامیداشت بیست و سومین سالگرد شهادت سپهبد شهید علی صیاد شیرازی که در مصلی امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: تمام وجود شهید صیاد شیرازی ذوب در ولایت بود و اخلاص و ایمان این شهید بزرگوار برای همه اقشار بهترین الگو و اسوه می‌تواند باشد.

وی خاطرنشان کرد: شهید صیاد شیرازی خدمات بسیار ارزنده‌ای در مقابله با عناصر ضد انقلاب داخلی و خارجی انجام داد و عمر خود را وقف انقلاب و اسلام کرد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: نبوغ نظامی سپهبد شهید صیاد شیرازی در کنار ویژگی‌های مختلف معنوی و عرفانی این شهید بزرگوار زبان زد خاص و عام بود که این شهید بزرگوار به عنوان محور وحدت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت

وی با اشاره به اینکه در شرایطی که ۱۵ هزار کیلومتر از سرزمین ایران اسلامی در دست دشمنان بود امیر سپهبد شهید صیاد شیرازی فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی را برعهده گرفت گفت: شهید صیاد شیرازی دانش آموخته مکتب سید الشهدا ع بود و در محضر علمایی همچون آیت الله بهاالدینی و امام خمینی ره کسب علم و فیض کرده بود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: عامل بودن به واجبات و ترک محرمات به معنای واقعی کلمه، تاکید و توجه ویژه به نماز اول وقت، اخلاص، تقوا، عزت نفس، شجاعت، ایثار، ولایت مداری و داشتن نیت الهی در تمامی امور از بارزترین ویژگی‌های اخلاقی ایشان بود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در آئین با اشاره به اینکه این شهید بزرگوار عاشق شهادت بود گفت: امیر المومنین حضرت علی (ع) در نهج البلاغه نیز از عشق خودشان به شهادت می‌فرمایند و با عبارت‌ها و مضامین مختلف بر اهمیت شهادت در مسیر الهی تاکید می‌کنند.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی با بیان اینکه شهدای انقلاب اسلامی نیز به اهل بیت عصمت و طهارت (ع}) تمسک جستند و شهادت را انتخاب کردند افزود: رهبر معظم انقلاب در پیام شهادت شهید صیاد شیرازی بر عبارت‌هایی همچون سرباز صادق و فداکار دین و قرآن بودن، نظامی مؤمن پارسا و پرهیزکار و انسان پاک نهاد و مصمم و شجاع بودن تاکید داشتند که همگی نشان از عظمت وجودی و شخصیتی این شهید بزرگوار است.

همچنین در این آئین از خانواده معظم شهدا جانبازان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس نیز تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست