اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : اعضای شورای شهر ارومیه بر لزوم حل مشکلات موجود در مسیر میزبانی از مسابقات والیبال جام باشگاه‌های آسیا توسط شهرداری ارومیه تاکید کردند.

حواشی پیرامون موضوع میزبانی شهر ارومیه از مسابقات والیبال جام باشگاه‌های آسیا و انصراف باشگاه آذرباتری از این میزبانی موجب شد تا بخشی از جلسه عصر شنبه صحن علنی شورای اسلامی شهر ارومیه به این موضوع اختصاص یابد.

در این جلسه که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌ غربی، مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه، شهردار و اعضای شورای شهر برگزار شد، موارد مختلفی نظیر بدهی باشگاه به ۴ بازیکن خارجی، هزینه‌ها و محاسن و معایب میزبانی و نیز عایدی شهر ارومیه از این میزبانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

هر چند در ابتدای جلسه، اعضای شورای شهر به دلیل نداشتن اشرافیت و اطلاعات کافی در این زمینه بیشتر زمان را محدود به تحلیل‌های فضای مجازی و البته حواشی مجازی کردند اما در پایان پیشنهادات جالب و مهمی ارائه شد که در صورت تحقق، فضای روانی و عمومی شهر را تغییر می‌دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در این جلسه اظهار داشت: موضوع بدهی باشگاه به بازیکنان خارجی باید بررسی شود اما با توجه به اینکه در آستانه عید هستیم، وضعیت پرداختی و بدهی‌ها در وضعیت چندان مناسبی قرار ندارد و این یعنی چیزی در بساط نیست که بتوانیم نسبت به پرداخت حتی حقوق کارکنان شهرداری اقدام کنیم. با این شرایط پرداخت بدهی با رقم بالای باشگاه کار راحتی نیست.

حجت‌الاسلام محمد خلیل‌پور ضمن انتقاد از حمایت‌های دولتی از باشگاه‌های تهران افزود: چطور وزارت ورزش و دولت بدهی‌های تیم‌های تهرانی را پرداخت می‌کنند اما زمانی که به استان ‌ها می‌رسد چرا باید این امکان وجود نداشته باشد؟ آیا فدراسیون نباید به تیم‌ها کمک کند؟ آیا نباید از برترین تیم والیبال کشور حمایت کنند؟ ما این میزبانی را می‌خواهیم و باید پیگیر باشیم.

وی تصریح کرد: از اعتبارات ملی و محلی باید برای این تیم کمک کنند، به هر حال ما مکلف و محکوم به پرداخت این مبلغ هستیم اما فدراسیون هم باید کمک کند، در آینده می‌توانیم این مبلغ را بازگردانیم اما اکنون نیاز به مساعدت داریم و از اداره کل ورزش و جوانان استان هم انتظار همراهی داریم.

در ادامه یکی از اعضای شورای شهر ارومیه، در سخنانی اظهار داشت: شهرداری هر ماه باید ۴۷۰ میلیارد ریال برای حقوق کارکنان پرداخت کند اما درآمد بسیار پایین‌تر است و درآمد مدنظر را برای تامین حقوق در این ماه و ماه‌های آینده را نداریم.

حسین پناهی با انتقاد از متولیان ورزشی در استان و ارومیه، گفت: متولیان امر ورزش هرگز در کنار مدیریت شهری نبودند و حتی از موقعیت‌ها استفاده کردند که علیه مدیریت شهری باشند، آن گونه که باید از حیثیت ورزش استان دفاع می‌کردند، متاسفانه انجام ندادند.

وی افزود: به علت بدهی مالی آبروی تیم والیبال شهرداری را در کل دنیا برده‌اند، اما چرا فقط باید شهرداری و شورای شهر پاسخگو باشند؟ آیا ورزش و جوانان هیچ مسئولیتی ندارد؟ بخاطر تعلل‌ها و عدم حمایت‌ها آبروی شهر از بین می‌رود، اگر متولیان امر ورزشی تعهد ندارند و حدود خود را برای میزبانی تعیین نکنند، مدیریت شهری به تنهایی از توان آن برنمی‌آید.

پناهی عنوان کرد: باید مشخص شود عاملان این بدهی‌ها چه کسانی هستند و چرا این کار را کرده‌اند؟ به شدت از میزبانی حمایت می‌کنم اما همه مدعیان اعم از نمایندگان و متولیان ورزشی باید پای کار بیایند و همراه شهرداری و شورای شهر باشند.

دیگر عضو شورای شهر ارومیه با انتقاد از وضعیت باشگاه‌داری شهرداری گفت: به خاطر عدم حمایت‌ اداره کل ورزش و جوانان اکثر هیئت‌های ورزشی از شورای شهر و شهرداری درخواست مالی دارند، در ورزش محلات نیز اوضاع همین است و تقاضای آن‌ها فقط در حد تخصیص سالن رایگان برای جوانان در مناطق کم برخوردار است.

صادق توکلی مهر ابراز داشت: متاسفانه جوانان را برای چیزهای کوچک محتاج کرده‌ایم، در حالی که پدران همین جوان‌ها عوارض می‌دهند. آیا درست است که حق جوانان را برای این بدهی‌ها هزینه کنیم؟

وی افزود: صحبت در جهت مخالفت با میزانی آن‌هم در شهر عشاق والیبال سخت است اما باید سایر نهادها هم کمک حال باشگاه شهرداری باشند.

این عضو شورای شهر ارومیه تاکید کرد: نگهداری باشگاه با این وضعیت درآمدها ظلم در حق همین جوانان عاشق والیبال است، ما می‌توانستیم هزینه‌ کلان باشگاه‌داری را برای تاسیس فضاهای ورزشی در مناطق صرف کنیم اکنون ما فقط شوق مقطعی داریم در حالی که می‌توانستیم این شور و شوق را به تمام مردم و در تمام مقاطع انتقال دهیم.

توکلی مهر همچنین بیان داشت: باید یک چارچوب تعیین شود و این وضعیت باید ساماندهی شود، من با این وضعیت مالی شهرداری مخالف میزبانی هستم.

«نقی کریمی» دیگر عضو شورا، با اشاره به اینکه می‌توان از فدراسیون والیبال یا استانداری برای حل مشکل کمک مالی گرفت، عنوان کرد: این بدهی می‌تواند در زمانی مناسب و یا به صورت تهاتر بازپرداخت شود.

تامین هزینه‌های میزبانی از محل عواید جانبی نیز از جمله اظهارات «توماج وحید افشار» عضو و سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه بود.

تنها بانوی عضو شورای شهر ارومیه هم در سخنانی بیان داشت: نمایندگان مجلس در هر موضوعی دخالت می‌کنند اما در مورد وضعیت والیبال هیچ اقدامی نکرده‌اند چرا در شرایط سخت فقط شهرداری باید پاسخگو باشد؟

گلشن نوروزی تاکید کرد: نهادهای متولی ورزش در این مورد هیچ مسئولیتی ندارند؟ چرا در سطح ملی از این میزبانی حمایت نمی‌شود.

وی ادامه داد: موضوع میزبانی از مسابقات، بحثی عام المنفعه است و نباید به گذشته تعمیم داده شود، اهتمام برای حضور و میزبانی الزامی است.

در ادامه شهردار ارومیه اظهار داشت: چرا تا این لحظه اقدامی برای پرداخت بدهی‌ها انجام نشده است؟ چرا باید یک مبلغ پایین به دلیل تعلل چند ساله به این مبلغ کلان تبدیل شود؟ ما به هیچ عنوان منابع مالی نداریم، این میزبانی چه سودی برای مردم دارد؟ می‌خواهند نرخ بازیکن تعیین کنند و گرفتار مافیا شده‌ایم، پشت پرده‌هایی وجود دارد که اجازه نخواهند داد باشگاه شهرداری ارومیه نتیجه مورد نظر را داشته باشد. حق مردم را برای بازیکن‌های غیربومی هزینه می‌کنیم، آیا اصلا میزبانی برای ما نیاز است؟

حسین مهدی‌زاده افزود: باید مشخص شود این میزبانی چه سود و ضرری برای ما دارد، عرضه نداشتیم پول پروژه‌هایی مثل کمربندی‌ها و پل‌ها را از دولت بگیریم با این وجود از مردم عوارض دریافت می‌کنیم. این مردم چه گناهی کرده‌اند؟ والیبال هم مثل همین.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی هم در این جلسه، گفت: دست‌هایی در سطح کشوری رغبتی ندارند که میزبانی را به ارومیه بدهند، بیشتر هدف آن‌ها گرفتن میزبانی مسابقات برای اصفهان است. میزبانی مسابقات مزایای خوبی به لحاظ موقعیت و درآمد برای این شهر دارد.

کیومرث پورایراندوست خاطرنشان کرد: بدهی باشگاه شهرداری با کاهش‌ها و رایزنی‌های انجام پذیرفته، به ۷ میلیارد رسیده و تمام تلاش خودم را کرده‌ایم که ارومیه میزبان مسابقات باشد، این میزبانی برای شهر حائز اهمیت است.

وی ابراز داشت: گفتند پورایراندوست بخاطر بی‌عرضگی و ابقا در جایگاه مدیرکلی نمی‌خواهد به شورا پاسخگو باشد اما این در حالی است که ده ها بار از تهران پیگیر ماجرا بوده‌ام.

پورایراندوست گفت: موافق نظر شهردار هستم و باید چنین مسابقاتی عایدات مالی برای شهر داشته باشد، در این زمینه نیز شهرداری باید نسبت به درآمدزایی اقدام کنند.

وی تصریح کرد: در زمینه ورزش و فضاهای ورزشی مناطق محروم، شورای شهر مصوبه دارد و ما هم اعلام آمادگی می‌کنیم که به صورت رایگان زمین در اختیار جوانان قرار دهیم، سالن‌های مناطق محروم را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

در این جلسه، «پیمان رضایی» مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه هم با برشمردن معایب و محاسن میزبانی باشگاه شهرداری و شهر ارومیه از مسابقات گفت: رای قطعی برای پرداخت ۴۸۵ هزار یورو بدهی بازیکنان خارجی صادر شده و اکنون با رایزنی‌ها باید مبلغی معادل ۷ میلیارد تومان پرداخت شود.

پیمان رضایی ابراز داشت: در صورتی که میزبانی برای باشگاه شهرداری ارومیه گرفته شود، اتفاقات خوبی برای شهر و شهرداری رقم خواهد خورد.

به گزارش تسنیم ؛ در پایان این جلسه با تاکید اعضای شورای شهر، مقرر شد تا شهرداری نسبت به یافتن راهکار مناسب به منظور پرداخت بدهی و نیز دریافت میزبانی اقدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست