اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

 

آوای مرز : رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی از احداث نخستین پردیس سینمایی شمال غرب کشور در استان تا سال آینده با بیشترین تجهیزات خبر داد.

احد هوشمند امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که با موضوعیت بازسازی سینما های آذربایجان غربی برگزار شد، با بیان اینکه تعداد تعداد و کیفیت سالن های سینما ، تئاتر و گالری ها در یک شهر معیاری برای سنجش وضعیت فرهنگی آن شهر است، اظهار داشت: ۱۳ سینمای استان در مالکیت حوزه هنری است که از این تعداد سینما ، تنها ۳ سینما در ارومیه اکنون فعال هست در حالی که در اوایل دهه ۹۰ تعداد ۸ سینما در استان فعال بودند که نبود تجهیزات ایمن سبب تعطیل شدن آن ها شد.

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی با بین اینکه در سال های اخیر پیگیر بهبود وضعیت سینماهای استان بودیم، گفت: اولین پردیس سینمایی شمالغرب کشور با ۶ سالن نمایش و مدرن ترین تجهیزات سینمایی از جمله سیستم صوتی دالبی در سینما آزادی ارومیه تا اردیبهشت سال ۹۹ آماده خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مجموع ۱۱ سالن نمایش در ارومیه تا اواسط سال ۹۹ به سالن های موجود اضافه خواهد شد، افزود: سینما ایران، ارومیه با دو سالن مجهز و با صندلی های وی آی پی و با سیستم های صوتی جدید و استاندارد طی دو ماه اینده و همچنین سینما انقلاب ارومیه تا اواسط سال ۹۹ با سه سالن نمایش و تجهیزات جدید اماده ارائه خدمات می شود و بودجه در نظر گرفته شده برای این کاربالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال است.

به گفته هوشمند پس از پایان روند بازسازی  سینماهای ارومیه،  یک سینما در نقده ( منتخب جنوب استان ) و یک سینما در خوی ( منتخب شمال استان ) بازسازی خواهد شد و سعی می شود با کمتریت امکانات بیشترین خدمات را ارائه دهیم.

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه حوزه هنری ارومیه برای ساختن سینماهای کوچک در محلات ارومیه اعلام امادگی می کند، گفت: مجموعا ۲۱۰۰ صندلی در سینماهای استان وجود دارد که به ازای هر ۱۵ هزار نفر یک صندلی است و این در حالی است که میانگین کشوری به ازای هر ۳۰۰۰ نفر یک صندلی سینما است .

وی افزود: تلاش خواهیم کرد تمام فیلم های جدید  و متنوع در سالن های جدید پخش می شوند و فیلم های گروه هنر و تجربه  و فیلم های کودک و نوجوان در سالن تخصصی خودشان اکران خواهند شد .

هوشمند بیان کرد: در سال ۹۶ تعداد کسانی که بلیط خریده اند ۷۵ هزار نفر و در سال ۹۷ این تعداد با پیشرفت قابل توجهی به ۱۱۲ هزار نفر رسیده است همچنین در ۶ ماهه نخست سال ۹۸  تعداد ۶۱ هزار بلیط فروخته شده که نشان می دهد مردم علاقه دوباره ای به سینماها پیدا کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست