اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی از احداث سه هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد.

محمود بدلی صبح یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران در خصوص اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در مناطق زلزله زده کرمانشاه اظهارداشت: مناطق معین استان در منطقه دالاهوی کرمانشاه شهرستان های ریجار، کرند غرب و گهواره است که شامل احداث سه هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی تخریب شده و دو هزار و ۴۰۰ واحد تعمیراتی است.

وی ادامه داد: از دو هزار و ۴۰۰ واحد نیازمند تعمیر تاکنون دو هزار و ۶۰ واحد برای اخذ تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند که تعمیرات این واحدها خاتمه یافته و تحویل صاحبان این واحدها شده و مابقی واحد ها یا مراجعه نکرده و یا پرونده آنها ناقص بود.

بدلی در خصوص وضعیت احداث سه هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی نیز گفت: از این تعداد سه هزار و ۳۵۷ واحد در مرحله پی کنی، سه هزار و ۲۱۵ واحد آرماتوربندی، سه هزار و ۱۶۰ فونداسیون، دو هزار و ۹۵۷ واحد اسکلت بندی، دو هزار و ۶۲۸ واحد دیوار چینی، دو هزار و ۷۷ واحد سفیدکاری و دو هزار واحد شیت بندی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: در مجموع از سه هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در دست احداث یک هزار و ۸۰۱ واحد به اتمام رسیده و آماده واگذاری به صاحبان این واحدها در کرمانشاه است.

بدلی اضافه کرد: سقف تسهیلات که شامل تسهیلات بلاعوض هم است برای مساکن شهری ۷۳ میلیون با نرخ پنج درصد و مساکن روستایی هم ۵۷ میلیون با نرخ چهار درصد بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی افزود: با عنایت ویژه مقام معظم رهبری در روند احداث واحدهای مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه هشت تن سیمان رایگان و همچنین نقشه برداری، نظارت و آواربرداری رایگان انجام گرفته است.

او خاطرنشان ساخت : هر چند از همان لحظه زلزله با دستور استاندار محترم اکیپ های استانی در مناطق زلزله زده مستقر بودند ولی بدلیل شرایط آب و هوایی، مراحل آواربرداری و تهیه نقشه احداث و تعمیرات واحدها به صورت رسمی از خردادماه امسال انجام گرفته و همه این اقدامات در مدت کمتر از ۶ ماه بوده است.

درخواست مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از مردم استان

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی تاکید کرد : با توجه به زلزله خیزی و سیل خیز بودن استان از مردم درخواست داریم برای مقاوم سازی مساکن روستایی خود با مجموعه همراه باشند

محمود بدلی گفت : از ۲۸۵ هزار واحد مسکن روستایی فقط ۱۰۳ هزار متقاضی جهت انعقاد قرارداد مراجعه کرده اند که از این تعداد ۸۳ هزار واحد قرارداد منعقد کرده و ۷۷ هزار واحد مقاوم سازی و ۷۵ هزار تحویل مردم شده است.

وی افزود : باید تا سال ۱۴۰۴ حداقل ۷۰ درصد واحدهای روستایی استان مقاوم سازی شوند در حالی که در حال حاضر کمتر از ۳۰ درصد مقاوم سازی شده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی علت عدم مراجعه مردم برای مقاوم سازی را تورم، اعتقاد کم و نبود فرهنگ سازی عنوان کرد و از مردم خواست برای سلامت خود حتما برای مقاوم سازی مساکن خود در روستاها اقدام کنند.

بدلی افزود : برای مقاوم سازی هر واحد روستایی ۲۵ میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود ۵ درصد پرداخت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست