اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در حاشیه جلسه شورای قضایی استان که در با حضور رئیس قوه قضائیه و شورای عالی قضایی کشور و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد گفت: منویات و توصیه ها و اعلام سیاستهای دستگاه قضایی کشور توسط رئیس قوه در این جلسه مورد تاکید و تصریح ایشان قرار گرفت و نکات و موضوعات مهمی از ناحیه وی به مسئولین قضایی کشور ابلاغ گردید.

علی اکبر گروسی در ادامه صحبت خود به حساسیت‌های رئیس قوه در خصوص اولویت‌های دستگاه اشاره کرد و گفت : دستگاه قضایی استان برنامه ریزی های موثر و کاربردی در راستای عملی کردن اولویت های اعلامی قوه انجام داده و بسیاری را عملی کرده و نتایج خوبی هم در این زمینه حاصل شده است.

وی ادامه داد: درخصوص حفظ کرامت انسانی مراجعین و مرتبطین با دستگاه قضایی هیاتهای بازرسی حقوق شهروندی به صورت مرتب از کل استان بازدید مستمر می نمایند و گزارشهای مردمی را با دقت مورد بررسی و رسیدگی قرار دهند.

گروسی افزود: در زمینه مبارزه با فساد هم دادسراهای استان به صورت قاطع و محکم رسیدگی می کنند که گزارشات نوبه ای آن به استحضار مردم می رسد و در زمینه رفع موانع تولید ستاد پیگیری سیاستهای اقتصاد مقاومتی به جد در حال فعالیت است و با بازدیدهای میدانی از واحدهای تولیدی مشکل دار جلسات خود را برای رفع موانع تولید تشکیل می دهد که نتایج آن هم پس از هر جلسه به استماع مردم شریف می رسد.

رئیس کل دادگستری استان پیگیری های موثر و دقت نظر رئیس قوه قضائیه را کم نظیر ارزیابی و وجود ایشان را غنیمتی برای دستگاه قضایی و نظام دانست و ابراز امیدواری کرد با راهبری مجدانه ایشان و با همدلی وهمسویی کلیه مسولین قضایی کشور قوه قضائیه متعالی گردد.

گروسی در ادامه به موضوع قانون گرایی و احترام به قانون که مورد تاکید رئیس قوه بود پرداخت و از مردم استان خواست تا با احترام به قوانین و حقوق دیگران خود را ملزم به رعایت قانون بدانند چرا که قانون برای برقراری نظم در جامعه و راحتی مردم تصویب شده است ودستگاه قضایی حامی انسانهای قانونمدار و علیه افراد متعرض به قانون است چرا که اگر کسی از قانون تخطی کند هم حقوق افراد و هم حقوق جامعه را زیر پا گذاشته است که در این صورت ناگزیر از برخورد با وی هستیم.

این مقام قضایی در بخش دیگری ار صحبت‌های خود به تعیین تکلیف پرونده های معوق اشاره کرد و گفت: چنانچه ریاست قوه تقریباً برای اولین بار با تاسی از دستورات مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۹ را ” سال رسیدگی به پرونده های معوقه ” اعلام نمود : بر خودمان فرض می دانیم که در عملیاتی نمودن فرمایشات معظم له علیرغم درگیری کشور با ویروس منحوس کرونا که بی تاثیر نبود همت خویش را مضاعف نموده و جزء اولین استان های بدون پرونده معوق باشیم.

گروسی در پایان صحبت های خود به غربالگری زندانهای استان اشاره کرد و گفت سیاست حبس زدایی همچنان از اولویت های دستگاه قضایی هست و ان شاا… با همت جدی روسای محاکم و همکاران در دادگستری ها و زندانهای استان غربالگری زندانها که از مدتها پیش آغاز شده است با دقت و درایت به سرانجام مطلوب بیانجامد.

به گزارش روابط عمومی ؛ شایان ذکر است در پایان جلسه گروسی دستور تشکیل فوری شورای معاونین دادگستری استان در اولین فرصت را برای اتخاذ تصمیم در خصوص عملیاتی کردن منویات وسیاستهای جدید ابلاغی ریاست قوه قضائیه صادر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست