اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد اظهار داشت: از عموم همشهریان عزیز و دوستداران استاد هژار، خواهشمندیم تا روشن شدن دقیق قضیه، مجموعه عوامل ذی ربط در پیگیری این مسئله را یاری نموده و از اظهار نظرها و اقدامات احساسی خودداری نمایند.

سیامند جوانبخت افزود: متاسفانه باخبر شدیم که پنج شنبه (۲۱ مردادماه ۱۴۰۰) تندیس ماموستا هه ژار در اثر آتش سوزی آسیب دیده که این عمل زشت و ناشیانه باعث رنجش خاطر همشهریان و علاقمندان به این بزرگ مرد تاریخ فرهنگ و ادب شده که نماد فخر ملی و منطقه ای بوده و با به یادگار گذاشتن دهها اثر ارزنده و ماندگار از خود، توانسته خدمات بزرگ و سترگی را در تاریخ پر افتخار این مرز و بوم به ثبت برساند.

او تاکید کرد: اینجانب نیز به نوبه خود ضمن محکوم کردن این عمل وقیحانه و غیر منطقی، از احساس مسئولیت، پیگیری و همکاری همه همشهریان خصوصآ اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه، تقدیر و تشکر نموده و از عموم همشهریان عزیز و دوستداران آن استاد، خواهشمندم تا روشن شدن دقیق قضیه، مجموعه عوامل ذیربط در پیگیری این مسئله را یاری نموده و از اظهار نظرها و اقدامات احساسی و بی پایه خودداری نمایند.

رییس ادارە فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد گفت: همچنین از عوامل آتش نشانی و شهرداری که با اقدام بموقع و مناسب خود از تخریب تندیس استاد هه ژار جلوگیری کرده و در جهت رنگ آمیزی و تنظیف آن اقدامات مناسب انجام دادند تشکر می نمایم.

او در پایان از عوامل محترم انتظامی، امنیتی و قضایی هم درخواست کرد تا نسبت به شناسایی و مجازات فرد یا افراد خاطی که با این عمل شنیع _خواسته یا ناخواسته_ در صدد برهم زدن نظم و آرامش عمومی جامعه و جریحه دار کردن احساسات مردم منطقه هستند اقدام عاجل و مقتضی انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست