اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی در ۲۴ ساعت گذشته ۸۶۹ بیمار جدید کرونایی در استان شناسایی و از این تعداد ۱۹۴ تن درمراکز درمانی بستری شدند.

بر اساس این اعلام، در حال حاضر ۷۴۵ بیمار کرونا در بیمارستانهای استان بستری و از این تعداد ۱۹۴ تن در بخش مراقبتهای ویژه بستری بوده و ۴۰ بیمار هم به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

همچنین در این مدت شش بیمار کرونا در شهرستانهای ارومیه، مهاباد، پیرانشهر و ماکو جان باختند که با اضافه شدن این تعداد ، شمارج ان باختگان بر اثر ویروس کرونا در استان به سه هزار و ۸۰۸ تن افزایش یافت.

استاندار آذربایجان غربی نیز با اشاره به روند افزایشی شیوع کرونا در استان، کاهش نظارت ها و دستورالعمل های بهداشتی را دو عامل اصلی این وضعیت دانست و گفت: متاسفانه میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک بسیار کاهش یافته است.

 محمدمهدی شهریاری در یکصد‌و دهمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا با قدردانی از تلاش کادر درمان، پرستاری و خدماتی در مقابله با کرونا، بر ضرورت تقویت نظارت ها از سوی فرمانداران و مدیران دستگاه های مربوطه تاکید کرد و افزود: یکی از ناراحت کننده ترین تدابیر کنترل بیماری کرونا تعطیلی صنوف است که متاسفانه با روند افزایشی بیماری طبق قانون باید اجرایی گردد.

وی گفت: تعطیلی صنوف ضررهای سنگینی به اقتصاد استان وارد کرده است. در صورت همکاری مردم و تقویت نظارت ها از سوی متولیان امر شاهد بازگشایی صنوف خواهیم بود.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بارها در خصوص خطر عادی انگاری هشدار داده شده بود افزود: برای قطع زنجیره انتقال راهکاری جز پرهیز از تجمع و دورهمی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی نداریم.

شهریاری از صدا و سیما و رسانه ها درخواست کرد تا در زمینه آگاه رسانی مردم بیش از پیش تلاش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست