اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: رکورد مصرف برق طی سال جاری در استان شکسته شد و در روز گذشته به بیش از هزار مگاوات رسید.

طاهر کیامهر در این باره افزود: مصرف برق طی روز گذشته در آذربایجان غربی به هزار و ۶ مگاوات در زمان اوج رسید که بیشترین میزان از ابتدای سال بوده و زنگ خطر افزایش استفاده از وسایل برقی را به صدا درآورد.

او ادامه داد: مردم آذربایجان غربی طی سال جاری، همراهی بسیار خوبی در حوزه مصرف برق داشته اند که امیدواریم این همکاری ادامه یابد تا مجبور به خاموشی نباشیم.

کیامهر با اشاره به اینکه تاکنون با کمک از بخش صنعت و کشاورزی، توانسته ایم نیاز بخش خانگی به برق را در فصل گرم سال تامین کنیم به ایرنا گفت: برای اینکه مردم استان دچار خاموشی در زمان اوج مصرف برق نشوند، تقاضا داریم ۱۰ درصد مصرف خود را کم کنند تا مشکلی در تامین برق ایجاد نشود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی ادامه داد: این ۱۰ درصد با خاموش کردن یک لامپ اضافی، تنظیم دمای کولر و استفاده از نور طبیعی در روز به راحتی قابل صرفه جویی است.

او در ادامه  از کاهش ۸ مگاواتی بار مصرف در پی تغییر ساعات کاری ادارات در سطح آذربایجان غربی خبرداد و گفت: به دنبال تغییر ساعات کار ادارات از روز شنبه مورخ ۲۱ خرداد ماه شاهد کاهش ۸ مگاواتی مصرف برق در زمان پیک مصرف در آذربایجان غربی بودیم.

کیامهر افزود: طبق مصوبه هیئت وزیران تمامی ادارات ملزم به کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در ساعات کاری و همین‌طور کاهش ۶۰ درصدی در ساعات خاتمه کار خود هستند و شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با جدیت پیگیر اجرای این مصوبه از سوی ادارات استان می‌باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در پایان ضمن اشاره بر پایش و رصد مصرف برق ادارات توسط این شرکت، تاکید کرد: جهت کنترل مصرف در ادارات و نهادهای دولتی، مصرف این مشترکان به صورت مستمر و مداوم از سوی شرکت توزیع نیروی برق مورد پایش و رصد قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست