اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: میزان سرانه تخت بیمارستانی در آذربایجان غربی هم اکنون ۱.۶ تخت به ازای هر هزار نفر است و تا پایان سال این میزان ۱.۷ تخت نیز خواهد رسید که نزدیک به متوسط کشوری است.

ایرج حریرچی امروز پنجشنبه در آیین بهره برداری از بیمارستان ۹۶ تختخوابی مهر تکاب که با دستور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری افتتاح شد، افزود: در طول ٨ سال اخیر میزان تخت های افتتاح شده و ایجاد مراکز بهداشتی و درمانی در مناطقی از کشور که اقوام و اقلیت های مذهبی زندگی می کنند، بیشتر از مناطق مرکزی کشور بوده است.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در همین راستا در آذربایجان غربی نیز که هشت سال قبل به ازای هر هزار نفر، تنها ۹ دهم تخت بیمارستانی وجود داشت این میزان هم اکنون به ۱.۶ تخت به ازای هر هزار نفر رسیده است که تا پایان سال به ۱.۷ تخت نیز خواهد رسید که نزدیک به متوسط کشوری است.

حریرچی در زمینه بیمارستان ۹۶ تختخوابی مهر تکاب نیز گفت: این بیمارستان با توجه به جمعیت ۸۵ هزار نفری آن باید ۷۵ تخت برای آن پیش بینی می شد که این تعداد به ۹۶ تخت افزایش پیدا کرده است و هم اکنون با احتساب دیگر تخت های بیمارستان قدیمی این شهرستان به ۱۲۶ تخت رسیده است.

او افزود: علاوه بر این پوشش شبکه بهداشت و درمان نیز در این شهرستان محروم به ۱۰۰ درصد رسیده است.

حریرچی گفت:  پرداختی از جیب مردم در طول مدت فعالیت دولت تدبیر و امید با وجود تحریم ها و شرایط کرونایی با ۶۵ درصد کاهش به حدود ۳۰ درصد رسیده و امیدواریم که این پرداختی در دولت آینده به ۲۵ درصد نیز کاهش پیدا کند.

آیین بهره برداری از این بیمارستان با حضور « محمدمهدی شهریاری» استاندار آذربایجان غربی، «ایرج حریرچی» معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، «حسن همتی» نماینده مردم ، فرماندار و جمعی از مسوولان محلی در شهرستان تکاب در سی و یکمین آیین پویش ره سلامت از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی در در این مراسم اظهار داشت: این بیمارستان توسط سازمان مجری ساختمان‌های دولتی وزارت راه و شهرسازی احداث و تحویل این دانشگاه شده و برای تکمیل و بهره برداری از آن ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

جواد آقازاده افزود: بیمارستان ۹۶ تختخوابی مهر تکاب، ۹ هزار و ۳۳۷ مترمربع زیربنا دارد و شامل بخش‌های بستری، جراحی، اورژانس، تصویربرداری، مراقبت‌های ویژه، آزمایشگاه و درمانگاه است.

او اضافه کرد: عملیات احداث این بیمارستان که در سال ۱۳۸۷ آغاز شده است در دولت تدبیر و امید شتاب گرفته و  طی ۲ سال اخیر تکمیل و آماده بهره برداری شد.

بیمارستان ۹۶ تختخوابی مهر تکاب به کارفرمایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی و با هزینه ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی پس از ١۵ سال اتنظار امروز افتتاح شد.

شهرستان تکاب یک باب بیمارستان قدیمی با قدمت بیش از ۵۰ سال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست