“صداقت” در نامه سرگشاده ایی در خصوص جزییات استعفای خود نوشت: «همچنانکه مستحضرید پیگیری ها و رایزنی های مستمر و یکساله بنده برای دفاع از املاک جمعیت مهاباد بویژه استیفای سهم شهرستان از پروژه مجتمع تجاری هلال احمر(مهاباد مال) واقع در میدان شهرداری از شرکت سرمایه گذاری هلال احمر ایران نتیجه نداد و با توجه به اینکه  برابر اساسنامه جمعیت هلال احمر ، رییس شعبه مسئول صیانت از املاک و مستغلات است و از آنجا که تلاش های مجدانه جهت انجام این مهم تاکنون بی ثمر مانده و از طرفی این پیگیری ها به مذاق برخی مرکز نشینان خوش نمی آید، لذا استعفا را  اخلاقی ترین گزینه در برابر خود یافتم».

او ادامه داد: « شرکت سرمایه گذاری هلال احمر با گذشت چند سال از فعالیت ، متاسفانه به اعتقاد بنده  از اساسنامه و اهداف تاسیس فاصله گرفته است. بطوریکه با سلیقه ای عمل کردن ، خلف وعده با شهرستانها در واگذاری سهم آنها در پروژه ها  و اعمال نگاه صرفا اقتصادی در پروژه ها بنام جمعیت هلال احمر بدون توجه به جایگاه مردمی این نهاد، موجب شده است که سرمایه اصلی جمعیت  هلال احمر که همانا ” اعتماد عمومی” است، نزد افکارعمومی خدشه دار شود  و این کج سلیقگیها و انحرافات در شرکت ها ی وابسته متاسفانه  بنام جمعیت هلال احمر ثبت و بازتابهای منفی آن به این نهاد مقدس باز می گردد».

صداقت اظهار کرد: «امیدوارم رییس جدید جمعیت هلال احمر کشور که بزودی تعیین خواهد شد ، آسیب شناسی اهداف  شرکت های وابسته را را در جهت تطبیق و موازنه سازی با اهداف جمعیت هلال احمر  در دستور کار خود قرار دهد تا وجود این شرکت ها باعث تقویت اعتماد عمومی جمعیت هلال احمر شوند».

امروز و بعد از یکسال از استعفای ریاست هلال احمر مهاباد، با حکم مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی ، “نادر قادرزاده” به عنوان سرپرست جدید جمعیت هلال احمر این  شهرستان منصوب شد.