اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی گفت: ۳۰ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در استان وجود دارد که تاکنون منازل مسکونی ۲۹ شهر با ۹۷ درصد پوشش سنددار شده‌ است.

محمود بدلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با این آمار از مجموع ۵۶ هزار و ۶۳۱ واحد مسکونی شهری، ۳۷ هزار و ۵۹ واحد از خدمات طرح سنددار کردن این اداره کل بهره‌مند شده‌اند و باقی واحدها نیز در دست اجراست.

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۸۲ روستای بالای ۲۰ خانوار در این استان وجود دارد، اظهار داشت: طرح سنددار کردن اماکن روستایی نیز در حال حاضر در یک‌هزار و ۶۲۳ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان اجرایی شده‌است.

وی اضافه کرد: ۲۳۵ هزار و ۶۹۳ واحد مسکونی روستایی در آذربایجان‌غربی وجود دارد که تاکنون ۱۷۲ هزار و ۸۳۸ واحد از این تعداد سنددار شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی گفت: متقاضیان این طرح می‌توانند مدارک خود را به دهیاری‌ها تحویل دهند و از مراجعه به شهرها برای پیگیری سنددار کردن منازل مسکونی‌شان خودداری کنند.

بدلی بیان کرد: کارشناسان این اداره کل آمادگی لازم را جهت حضور در روستاها دارند تا مدارک لازم را از روستاییان بگیرند و طرح سنددارکردن اماکن روستایی را با سرعت پیش ببرند.

وی اظهار داشت: حضور کارشناسان بنیاد مسکن در روستاها منجر به کاهش هزینه‌های اضافی برای متقاضیان می‌شود.

او اضافه کرد: سرعت بخشیدن به اجرای طرح سنددار کردن اماکن روستایی بالای ۲۰ خانوار و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت نیازمند همکاری بیش از پیش مردم است.

کاهش پرونده در محاکم قضائی و ثبتی با تثبیت مالکیت افراد، استفاده از اسناد مالکیت در مراودات اقتصادی مانند دریافت تسهیلات و وثیقه از مزیت‌های سنددار شدن واحدهای مسکونی روستایی است.

در مجموع ۲ هزار و ۷۲۵ روستای دارای سکنه در آذربایجان‌غربی وجود دارد که ۲ هزار و ۲۰۰ روستا از آن‌ها بالای ۲۰ خانوار بوده و نقشه طرح هادی در همه این روستاها اجرا شده است؛ طرح هادی روستایی با هدف ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان، هدایت فیزیکی روستاها و تامین عادلانه امکانات انجام می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست