اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: ۷۵ واحد تولید آب میوه،کنسانتره و پودر میوه با ظرفیت بیش از ۳۰۹ هزار تن در سطح استان فعال است وآذربایجان غربی از این منظردر رتبه برتر کشوری قرار دارد.

اکبر کرامتی در نشستی با خبرنگاران افزود: واحدهای سورتینگ و بسته بندی میوه بویژه سیب درختی با هدف صادرات ، در حال حاضر ۲۲ و احد با ظرفیت بالای ۵۵ هزار و ۵۰ تن در سطح استان فعال است.

وی با بیان اینکه افزایش واحد های سورت و بسته بندی در اولویت برنامه های سازمان قرار دارد، تاکید کرد: این تعداد واحد سورتینگ و بسته بندی کافی نبوده و بایستی نسبت به توسعه این گونه واحدها اقدام شود.

وی اضافه کرد : برای بهبود وضعیت اقتصادی باغداران، بایستی استفاده از شیوه های نوین و فنی در افزایش عملکرد در واحد سطح و همچنین توجه به اصلاح و نوسازی باغات توسط باغداران مد نظرقرار گیرد.

به گزارش ایسنا، کرامتی خاطر نشان کرد: در این راستا زیر ساخت ها و شرایط لازم با ایجاد باغات الگویی در سطح شهرستانها توسط واحدهای فنی بصورت الگوئی و مشارکتی با باغداران فراهم شده و در حال اجرا است.

وی در خصوص استقرار میز سیب درختی نیز گفت: میز سیب در استان مستقر و فعال بوده و دبیری آن را سازمان صنعت معدن و تجارت عهده دار می باشد، در این راستا سازمان جهادکشاورزی برای تسریع روند امور، بعد از پیگیری مستمر نسبت به تشکیل زنجیره تولید و صادرات سیب نیز اقدام نموده است.

کرامتی اظهار کرد: بر اساس پیگیریها و مکاتبات متعدد انجام یافته و با تلاش های گسترده دستگاههای ذیربط از جمله استانداری، سازمان صمت، اتاق بازرگانی، شرکت ها و اتحادیه های مستقر در استان، ایجاد تسهیل در امر صادرات محصول سیب و  شناسایی بازارهای جدید صادراتی در دستور کار قرار دارد  و در حال حاضر روند صادرات توسط فعالین بخش در حال انجام بوده و پیگیر توسعه و افزایش حجم صادرات این محصول استراتژیک در استان هستیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه آذربایجان غربی قطب تولید سیب درختی درکشور می باشد، افزود: در سایه همت کشاورزان سخت کوش و بهره مندی از روشهای نوین تولید و وجود صنایع تبدیلی و تکمیلی مدرن فعال در استان کیفیت سیب تولیدی استان قطعاً از رتبه بالایی در سطح کشور برخوردار است.

وی اضافه کرد: قبلا محصول سیب درختی در ردیف خرید تضمینی محصولات کشاورزی نبوده ولی در اثر مکاتبات و پی گیریهای انجام یافته ازسوی مسئولین استانی سیب نیز جز محصولات قابل خرید تضمینی و توافقی قرار گرفته است.

کرامتی بیان کرد: امسال با توجه به قیمت بالاتر از خرید تضمینی، محصول سیب صنعتی استان بصورت مستقیم از سوی باغداران تحویل کارخانجات گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست