اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: ۹۵دستگاه کنتور هوشمند حجمی در سال جاری بر روی چاه های مجاز استان نصب شده است.

کیومرث دانشجو در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه در حال حاضر در مجموع ۴۰هزار و ۸۰۴ چاه مجاز با ظرفیت تخلیه یک میلیون و ۹۹۰هزار و ۱۲۲ مترمکعب آب در آذربایجان غربی وجود دارد، تصریح کرد: از این تعداد چاه مجاز حفر شده ۳۵ هزار و ۵۱۹ چاه با حجم تخلیه ۱۴۲ میلیون و ۱۷۵ هزار مترمکب آب مربوط به حوضه آبریز دریاچه ارومیه است.

وی ادامه داد: در آذربایجان غربی از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۲۲۶حلقه چاه غیر مجاز و مضر به مصالح عمومی پر و مسلوب المنفعه شده است.

دانشجو خاطر نشان کرد: از سال ۹۲ تاکنون با هدف کمک به احیای دریاچه ارومیه تعداد ۶۴ هزار و ۴۳۵ چاه غیر مجاز با حجم تخلیه  بیش از ۱۱۵میلیون و ۳۳۹ هزار متر مکعب آب در استان شناسایی شده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان با اشاره به اینکه صدور مجوز بهره برداری صرفاً شامل چاه های فاقد پروانه بهره برداری محفوره قبل از سال ۸۵ است، اظهار کرد: در حال حاضر هیچ گونه مجوزی برای چاه های غیر مجاز صادر نمی شود مگر چاههای دارای پتانسیل آبی در دشت مربوطه و اجرای آبیاری تحت فشار، نصب کنتور، احراز عدم ضرر به مصالح عموم و منابع آبی مجاور، اخذ مجوز صورت می گیرد.

دانشجو در خصوص اقدامات شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی برای مقابله با حفر چاه های غیر مجاز نیز یاد آور شد: استقرار و تشکیل اکیپ های گشت و بازرسی به تعداد ۴۱ اکیپ در سطح استان، توقیف تعداد ۲۸۸ دستگاه حفاری از سال ۹۴ تاکنون، پر و مسلوب المنفعه کردن ۵۰۶۶ حلقه چاه از سال ۹۴ تاکنون و جلوگیری از حفر ۸۴۳ حلقه چاه جدید از سال ۹۴ تاکنون از جمله اقدامات شرکت آب منطقه‌ای استان برای احیای دریاچه ارومیه و مقابله با حفر چاه های غیر مجاز در سطح استان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست