اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی گفت: فرمانداران استان با هماهنگی شرکت آب منطقه ای در سریعترین زمان ممکن نسبت به اجرای عملیات لایروبی و ایمن سازی رودخانه ها و نیز جابجایی روستاهای در معرض خطر اقدام نمایند.

محمدمهدی شهریاری در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با محوریت مدیریت سیلاب، با اشاره به پیش بینی های هواشناسی و اخطارهای صادر شده بر ضرورت آمادگی دستگاه های متولی و فرمانداران به منظور پیشگیری از وقوع سیلاب و کاهش خسارتهای احتمالی تاکید کرد.

او افزود: فرمانداران با هماهنگی شرکت آب منطقه ای در سریعترین زمان ممکن نسبت به اجرای عملیات لایروبی و ایمن سازی رودخانه ها و نیز جابجایی روستاهای در معرض خطر اقدام نمایند.

استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: با همکاری مردم و مسئولین لایروبی ۷۵ کیلومتر از رودخانه های استان در سال گذشته انجام و از بروز خسارتهای گسترده جلوگیری به عمل آمد.

شهریاری خطاب به فرمانداران سراسر استان که بصورت ویدئو کنفرانس در این جلسه مشارکت داشتند گفت: امسال نیز نهادهای متولی لازم است تا در کمترین زمان ممکن نسبت به اجرای اقدامات پیشگیرانه اهتمام ورزند.

او یکی از دلایل اصلی بروز سیل را از بین رفتن منابع طبیعی و پوشش گیاهی عنوان کرد و افزود: متاسفانه در خصوص صیانت از منابع طبیعی عملکرد مناسبی نداشته ایم و امروز شاهد تخریب وسیع منابع طبیعی هستیم.

استاندار آذربایجان غربی بر برخورد با متجاوزین به بستر و حریم رودخانه ها تاکید کرد و گفت: برای پیشگیری از بروز خسارت در مواقع بحران از جمله سیل نیاز است تا از تجاوز به حریم و بستر رودخانه ها بصورت جدی جلوگیری به عمل آید.

او ادامه داد: همچنی تکمیل پل های در دست ساخت، جلوگیری از چرای بی رویه احشام، بسیج ماشین آلات و بیمه پایه کشاورزی باید انجام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست