اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی گفت: مردم از دستگاه قضا انتظار دارند عدالت را بدور از ملاحظات سیاسی در جامعه برقرار کند.

محمدمهدی شهریاری در آیین تکریم و معارفه روسای کل پیشین و جدید دادگستری استان گفت: مهمترین وظیفه قوه قضاییه، پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و برقراری عدالت است، مردم نیز از دستگاه قضا انتظار دارند عدالت را در جامعه بدور از ملاحظات سیاسی برقرار کند.

وی با بیان اینکه مردم دستگاه قضا را پناهگاه خود می دانند، افزود: یکی از مهمترین عواملی که می تواند رضایت و اعتماد مردم به نظام را افزایش دهد، همین عملکرد مثبت دستگاه قضا در صیانت از حقوق مردم و ساری و جاری نمودن عدالت در جامعه است.

شهریاری تصریح کرد: بحث امنیت نیز با عملکرد دستگاه قضا گره خورده است؛ مردم امنیت نخواهند داشت مگر اینکه در پناه یک قوه قضاییه عادل، مقتدر و مدافع حقوق مردم، زندگی کنند.

وی اظهار کرد: هر چه عملکرد دستگاه قضا شفاف تر باشد به همان میزان نیز رضایت عمومی بیشتر و وجدان عمومی قانع تر خواهد شد، و این مساله را خوشبختانه در عملکرد قوه قضاییه بویژه در ماه های اخیر که با اقتدار لازم با مفاسد اقتصادی برخورد نموده شاهد هستیم.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه ضمن اینکه از قوه قضاییه خواست مقتدرانه و با قاطعیت با مفسدان اقتصادی برخورد کند، افزود: قوه قضاییه با مفسدان اقتصادی و رانت خواران که آسیب های جدی به سرمایه اجتماعی نظام وارد می کنند، باید مقتدرانه برخورد و در اسرع وقت به پرونده این افراد رسیدگی کند.

افزایش اختیارات روسای کل دادگستری های استان و کوتاه شدن فرایند دادرسی از دیگر درخواست هایی بود که استاندار آذربایجان غربی در این مراسم مطرح نمود.

استاندار آذربایجان غربی در پایان سخنان خود، از خدمات و زحمات آقای حیدری رییس کل پیشین دادگستری استان آذربایجان غربی قدردانی و برای آقای گروسی رییس کل جدید دادگستری استان آرزوی توفیق نمود.

علی اکبر گروسی  رئیس جدید دادگستری آذربایجان غربی هم در این مراسم گفت : برنامه محوری جزو اولویت های کاری  بنده در دستگاه قضایی استان است ، از این رو دست نیاز خود را به سوی همه مردم  و مسئولان دراز می کنم.

 مصطفی حبیبی دادستان عمومی و انقلاب ارومیه نیز در این مراسم با اشاره به ورود ۴۰۰ هزار پرونده در طول سال به محاکم قضایی استان و مختومه شدن بیشتر این پرونده ها با تلاش دستگاه قضائی تاکید کرد : از تعداد ۲۳ هزار پرونده موجود اجرای احکام سال ۹۱ در حال حاضر این میزان به کمتر از ۱۲ هزار رسیده  و بیشتر آنها نیز در حال اجرا هستند.

در این آیین علی اکبر گروسی به عنوان رییس کل جدید دادگستری استان معرفی و جایگزین توکل حیدری شد.

آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه روز گذشته در حکمی علی اکبر گروسی را به عنوان رییس شعبه اول دادگاه تجدید نظر و رییس کل دادگستری آذربایجان غربی منصوب کرد.

توکل حیدری از سال ۹۱ رییس کل دادگستری آذربایجان غربی بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست