اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی در نشست خبری با خبرنگاران در محل سالن اجتماعات خانه مطبوعات گفت: جریان گاز هیچ خانه‌ای در ۲ ماه گذشته قطع نشده است و ۳۳ درصد مشترکین اقلیم مصرف گاز را رعایت کردند.

 علیرضا شیخی اظهار داشت: جریان گاز هیچ خانه‌ای طی دو ماه گذشته قطع نشده است در این راستا  هر چند افت فشار داشتیم اما تلاش همکاران باعث شد این افت فشار منجر به قطعی گاز خانگی نشود.

وی ادامه داد: ما امروز باید بدانیم که الگوی مصرف یک لازمه در استفاده از انرژی است بایستی اصلاح الگوهای مصرف، مد نظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: با روند فعلی اگر میزان مصرف را کنترل نکنیم گرفتار مشکلات زیادی خواهیم شد و رسانه‌ها باید اذهان عمومی را نسبت به الگوهای مصرف روشن کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: ۲۸۳۱ روستا در استان وجود دارد که ۲۵۴۶ روستا بالای بیست خانوار است که قابلیت گازرسانی دارندو ۴۵ میلیون تومان به ازای هر خانوار اعتبار برای روستاها در نظر گرفته شده است .

شیخی گفت: حدود ۵۰ روستا باقی مانده‌اند که در مرحله مطالعاتی هستند و  اگر این تعداد هم تا پایان سال آینده گازرسانی شوند، در هفته دولت ۱۴۰۳ تمام روستاهای ما از نعمت گاز برخوردار شده و به ۹۴- ۹۵ درصد خانوار روستایی از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

وی ادامه داد: ۱۴۰ میلیارد تومان از مجموع مشترکان استان مطالبه داریم که بخش زیادی از آنها واریز شده و به طور دائم در حال تغییر است.

شیخی در خصوص وضعیت گازرسانی به روستاها عنوان کرد: شهرستان میاندوآب صد، نقده ۹۰ درصد، شوط حدود ۹۰ درصد است و  سردشت کمی عقب بود که امسال ۱۰۵ روستای آن را پیمان‌سپاری کردیم تا وضعیت آن را از بابت بهره‌مندی از گاز بهبود ببخشیم. 

مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی یادآور شد: معادل مصرف روزانه شهر ارومیه، نیروگاه‌ها گاز مصرف می‌کنند. ایستگاه‌های سی‌ان‌جی در استان روزانه حدود یک میلیون و ۵۵۰ هزار مترمکعب گاز مصرف می‌کنند که این به میزان مصرف روزانه شهر خوی است و  ما مجبور بودیم طی دو سه ماه گذشته گاز را در استان مدیریت کنیم تا گاز خانگی قطع نشود.

وی با اشاره به اینکه استان از نظر رنج مصرف یک استان پرمصرف است بیان کرد: ۳۳ درصد از مشترکان ما اقلیم مصرف را رعایت کردند و شامل قبوض گازبهای سنگین نشدند.

او خاطرنشان کرد: از سال ۹۷، خط نهم سراسری اجرا شده و ما بخشی از گاز ما از آن تامین می‌شود و این منجر به پایداری بیشتر گاز ما شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست