اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون قضائی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان آذربایجان غربی از تحقق اولین سازش در پرونده قتل عمد در آغازین روزهای سال ۱۴۰۰ و نجات جان محکوم به قصاص پس از تحمل بیش از ۱۳ سال حبس توسط شورای حل اختلاف ارومیه خبر داد.

هادی صمدی افزود: قتل عمد مزبور که سال ۱۳۸۶ به وقوع پیوسته بود و در این سال ها با درخواست محکوم علیه و پس از تحمل ۱۳ سال حبس ، با تلاش شبانه روزی اعضای شعبه ۱۹ ویژه زندان شهرستان ارومیه و برگزاری چندین جلسه صلحی در محل شعبه و منزل شخصی اولیای دم انجام شد.

او ادامه داد: انجام اقدامات سازشی و استفاده از ظرفیت خیرین ، در نهایت به اخذ رضایت از اولیای دم پرونده منجر شد و به موجب آن محکوم به قصاص از مجازات اعدام رهایی یافت.

معاون قضائی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان آذربایجان غربی  با اشاره به صلح و سازش به ویژه در  پرونده های مهمی همچون پرونده های قتل عمد تصریح کرد: حل و فصل اختلافات و دعاوی از مسیر مصالحه و صلح و سازش، رسالت ذاتی و وظیفه اصلی شوراهای حل اختلاف است که اهمیت آن در پرونده هایی همچون پرونده های قتل عمد مضاعف بوده و سازش در آنها علاوه بر نجات جان انسانی نادم موجب تعالی فرهنگ صلح و سازش در بین مردم و جامعه شده و زمینه های توسعه حل اختلاف را فراهم می نماید.

صمدی همچنین به عملکرد شوراهای حل اختلاف استان در زمینه ایجاد صلح و سازش در پرونده های قتل عمد در سال گذشته اشاره و اظهار داشت:  شوراهای حل اختلاف استان و علی الخصوص شعب شورای حل اختلاف ویژه زندانیان استان در زمینه صلح و سازش پرونده های قتل عمد عملکرد خوبی داشته اند به طوریکه در سال گذشته تعداد ۱۹فقره پرونده قتل عمد توسط شوراهای حل اختلاف استان با اخذ رضایت از اولیای دم پرونده ها منجر به صلح و سازش و رهایی محکومین به قصاص از مجازات اعدام شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست