اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به عدالت محوری دولت سیزدهم، اظهار کرد: با تصویب و آغاز عمیات اجرایی  ۷۳۰ پروژه در راستای عدالت محوری و ایجاد توازن، برخی از شهرهای استان از شاخص‌های محرومیت عبور کرده و به درجه سبز و بهبودی رسیده است.

آوای مرز :  استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ۵هزار کلاس درس از نیازهای اساسی آذربایجان غربی است، اکنون ۲ هزار کلاس درس نیمه تمام در حال ساخت بوده، اما این موارد پاسخگوی نیاز آموزشی استان نبوده و با اتمام پروژه‌های نیمه تمام، باید پروژه‌های جدید آموزشی به سرعت آغاز شود.

محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان‌غربی، با بیان اینکه شاهد عقب افتادگی تاریخی در حوزه آموزشی استان هستیم، افزود: با استفاده از تمامی منابع ملی، استانی و سفر ریاست جمهوری، به دنبال جبران عقب ماندگی ها و رفع موانع هستیم.

او همچنین با اشاره به اینکه پنج‌ هزار کلاس درس از نیازهای اساسی آذربایجان غربی است، خاطرنشان کرد: ۲ هزار کلاس درس نیمه تمام در حال ساخت بوده، اما این موارد پاسخگوی نیاز آموزشی استان نبوده و با اتمام پروژه‌های نیمه تمام، باید پروژه‌های جدید آموزشی به سرعت آغاز شود. با رفع نیاز آذربایجان غربی به پنج هزار کلاس درس، می‌توان ‌مسیر توسعه زیرساخت‌های مهارت آموزی را هموار کرد.

استاندار آذربایجان‌غربی به استفاده از ظرفیت خیرین در حوزه آموزشی نیز اشاره کرده و افزود: با استفاده از ظرفیت خیرین، نهادهای حمایتی و حاکمیتی در اجرا و اتمام پروژه‌های آموزشی، می‌توان جهش در احداث فضای آموزشی استان را شاهد بود.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه آذربایجان غربی رتبه پایینی از نظر فضاهای آموزشی در سطح کشور دارد، اضافه کرد: آموزش‌های لازم در جهت پیشرفت اساسی و مهارت آموزی در کنار به کارگیری نیروهای تولیدی و صنعتی استان، از اولویت‌های مدیران آذربایجان‌غربی است.

او در ادامه با اشاره به اینکه مهارت آموزی در کشورهای توسعه یافته یک اصل پایدار است، افزود: مهارت آموزی در کشور ما نیز جایگاه ویژه‌ای دارد و آذربایجان‌غربی نباید از قطار توسعه آموزشی جا بماند.

معتمدیان همچنین با اشاره به اینکه در ماه‌های اخیر اقدامات خوبی در حوزه‌های مختلف استان با استفاده از اعتبارات ملی صورت گرفته، افزود: فقط در حوزه وزارت نیرو توانسته‌ایم در شمال و جنوب آذربایجان غربی بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال پروژه را اجرایی کنیم.

او در ادامه با اشاره به عدالت محوری دولت سیزدهم، اظهار کرد: با تصویب و آغاز عمیات اجرایی  ۷۳۰ پروژه در راستای عدالت محوری و ایجاد توازن، برخی از شهرهای استان از شاخص‌های محرومیت عبور کرده و به درجه سبز و بهبودی رسیده است.

استاندار آذربایجان‌غربی افزود: سرانه میانگین خط لوله گاز در آذربایجان غربی ارتقاء یافته و تا پایان سال آینده، تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه گاز متصل می‌شوند. همچنین ب تا پایان سال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان دارای اینترنت پرسرعت می‌شوند و در تلاش هستیم تا پایان دولت سیزدهم، شاهد اتصال شهرهای بزرگ آذربایجان غربی به شبکه اینترنت پرسرعت از طریق طرح ftth وزارت ارتباطات باشیم.

او  در پایان درخصوص تکمیل پروژه‌های سفر رئیس جمهور به استان نیز گفت: با رفع عقب افتادگی‌ها و اتمام پروژه‌ها، در سال آینده شاهد سفر استانی ریاست جمهوری به آذربایجان‌غربی و جذب اعتبارات دیگری برای پروژه های جدید خواهیم بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست