اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان علت تغییر سفر وزیر به آذربایجان غربی را تشریح کرد .

دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی در تشریح علت تغییر سفر وزیر بهداشت و درمان به ارومیه گفت: قرار بود این هفته پنج شنبه بار دیگر میزبان دکتر هاشمی باشیم ولی بعلت آماده نبودن پروژه بیمارستان امام خمینی(ره) خوی و برخی نواقص مرکز غربالگری بیمارستان شهید مطهری ارومیه ما از دکتر هاشمی تقاضا کردیم تاریخ سفرشان به ارومیه را به تاخیر بیاندازند و انشالله با تکمیل کامل پروژه ها یکماه دیگر در خدمتشان خواهیم بود.

لازم به ذکر است دکتر قاضی زاده هاشمی طی سفر ۳ روزه  اخیر خود به استان و عدم افتتاح پروژه های عرصه سلامت و درمان ارومیه اعلام کرده بود پنج شنبه این هفته مجددا به استان خواهد آمد و پروژه های ارومیه را افتتاح خواهد کرد.

اعلام آمادگی‌ ترکیه و فنلاند برای همکاری در زمینه گیاهان دارویی

دکتر آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی از اعلام آمادگی شرکت های ترک و فنلاندی برای همکاری در زمینه گیاهان دارویی خبرداد.

دکتر جواد آقازاده در چهاردهمین گردهمایی مدیران نظارت بر مواد غذایی در ارومیه گفت: استان آذربایجان غربی دروازه اروپاست و با توجه به هم‌مرزی با ۴ کشور همسایه، میتواند در دوران تحریم، کمک شایانی به کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: نیاز به توجه ویژه رییس سازمان غذا و دارو برای امضای تفاهم نامه علوم پزشکی استان با کشورهای همسایه داریم تا در دوران تحریم و برای استفاده از فناوری‌های آنان، بهره ببریم.

وی اظهار کرد: وجود منابع طبیعی در آذربایجان غربی همچون گیاهان دارویی، این استان را یک استان مهم در کشور تبدیل کرده است که نیاز است در این مورد باتوجه به اینکه گروه‌هایی از دانشگاه آتاتورک ترکیه و یک گروه فنلاندی برای همکاری در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند میتوان با آغاز همکاری با آنان شاهد رشد و توسعه صنعت گیاهان دارویی استان و کشور باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ادامه داد: ما آمادگی ارتباط پژوهشی تحقیقاتی و تولیدی با ترکیه و فنلاند داریم و در این راستا نیاز به حمایت مسئولین و بخصوص وزارت و سازمان غذا و دارو هستیم.

دکتر آقازاده همچنین گفت: در زمینه تولید تجهیزات پزشکی در آذربایجان غربی قدم های خوبی برداشته شده و برای توسعه آن نیاز به حمایت داریم تا هم با همکاری با کشورهای دیگر از تکنولوژی و دانش آنها استفاده کنیم و هم بتوانیم محصولات خود را صادر کنیم.

وی افزود: کارخانه های صنایع تکمیلی استان که آذربایجان غربی در این زمینه سرآمد کشور است و نقش نظارتی سازمان غذا و دارو هم بسیار مهم است، میتواند در بحث اشتغالزایی و هم در بحث صادرات محصولات کمک زیادی به کشور داشته باشد.

وی در خاتمه گفت: منطقه آزاد ماکو ظرفیت مهمی در استان است و میتوان از آن برای ارتقای تبادلات در حوزه سلامت و غذا بهره برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست