اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: عملیات بازگشایی راهها در استان ادامه دارد.

ارسلان شکری افزود: راهداران از همان لحظات آغاز برف در محورها و گردنه های استان حضور  داشته و برای برفروبی و نمک پاشی محورها اقدام می‌کنند اما تداوم بارش ها باعث می شود محوری که برفروبی شده بود دوباره درگیر برف شود و عملیات برفروبی چندین نوبت تکرار شود.

وی با بیان اینکه عملیات بازگشایی راهها ادامه دارد، گفت: راهداران در تمام شهرستانها با وجود کمترین امکانات با حداکثر توان نسبت به بازگشایی محورها به صورت الویت راههای اصلی ، فرعی و روستایی اقدام می‌کنند اما راهداران در مواردی مانند بازگشایی راه های روستایی برای خدمات رسانی عوامل اورژانس اقدامات عاجل را نیز انجام می دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به وجود ۲ هزار و ۹۸۰ روستا در استان گفت: طبق آخرین برآوردهای صورت گرفته، مسیر ارتباطی ۳۷۴ روستای این استان در شهرستان‌های مختلف شمالی، مرکزی و جنوبی بر اثر بارش برف و کولاک مسدود است.

ارسلان شکری افزود: طی روز گذشته بارش سنگین برف و کولاک شدید را در آذربایجان غربی شاهد بودیم که موجب مسدود شدن مسیرهای روستایی، فرعی و اصلی شد.

وی اضافه کرد: با تلاش قابل توجه راهداران و اهتمام برای بازگشایی مسیرها که حتی در برخی مسیرها به ۲ یا سه بار نیز می رسید، طی ۲۴ ساعت گذشته با وجود بارش سنگین برف، دهها روستا بازگشایی شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر بارش برف در برخی نقاط آذربایجان غربی به ویژه مناطق شمالی استان ادامه دارد و همین امر احتمال مسدود شدن برخی مسیرهای روستایی را نیز افزایش می دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ادامه داد: مسافران فقط در صورت لزوم وارد جاده شوند و در این صورت نیز تمام موارد ایمنی را رعایت کرده و زنجیر چرخ، جیره خشک و لباس گرم همراه داشته باشند.

به گزارش ایرنا، بارش باران و برف از روز جمعه در مناطق شمالی و جنوبی آذربایجان غربی آغاز شده و همچنان در برخی نقاط ادامه دارد.

پیش بینی می شود، بارش برف در استان تا اواخر هفته به صورت متناوب ادامه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست