اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  بر اساس اعلام شورای شهر ارومیه و فراخوان صادره برای انتخاب شهردار، مقرر شده بود تا هفتم بهمن ماه شهردار جدید این شهر انتخاب شود اما هنوز این امر محقق نشده، با این حال تمایل اکثریت شورای شهر به انتخاب یک شهردار از داخل مجموعه شهرداری است.

پس از بازداشت “محمد حضرت پور” شهردار سابق ارومیه، توسط سربازان گمنام امام زمان و پس از کش و قوس های فراوان و اداره شهر از زندان توسط شهرداری زندانی ارومیه، در نهایت استاندار آذربایجان غربی با درخواست بازنشستگی حضرت پور موافقت کرد تا کار این شهردار بازداشت شده به پایان برسد.

 پس از آن  در اول بهمن ماه، “غلامرضا عدل دوست” قائم مقام و معاون شهردار اسبق ارومیه با رای اعضا به عنوان سرپرست جدید شهرداری انتخاب شد.

همزمان با آن عادل فتاحی عضو شورای شهر ارومیه به کردپرس گفته بود: هفته آینده کاندیداهای متصدی پست شهرداری ارومیه که طی فراخوانی جذب شده‌اند مورد بررسی قرار می‌گیرند و شهردار جدید از بین آن ها انتخاب می شود.

اما مهلت تعیین شده (۷ بهمن) ماه گذشت و تاکنون شهردار ارومیه تعیین نشده است.

گفته می شود تا کنون ۲۴ نفر داوطلب  کرسی شهرداری ارومیه شده اند و برنامه خود را برای تصدی این پست به دبیرخانه شورا تحویل داده‌اند تا کمیته تخصصی ۶ نفره برنامه‌های داوطلبین را بررسی و نهایتا تا ۱۸ بهمن‌ماه نتیجه را به شورا گزارش دهد.

از سویی دیگر سیدسلمان ذاکر، نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلمای با حضور در صحن شورای اسلامی شهر تاکید کرده بود؛ که شهر نباید بدون شهردار مدیریت شود و اعضای شورای اسلامی شهر باید هرچه سریع‌تر نسبت به انتخاب شهردار اقدام کنند تا شهر، شهروندان و کارکنان و کارگران شهرداری ارومیه در آینده دچار مشکلات نشوند.

همچنین حجت الاسلام محمد خلیل پور عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در این خصوص با تاکید بر اینکه باید مانع ایجاد شایعه در فضای اجتماعی شهر پیرامون انتخاب شهردار شد، گفت: سرپرست جدید شهرداری ارومیه تا سه ماه دیگر می‌تواند در این منصب باشد و اعضای شورا طبق قانون باید طی این مدت، شهردار جدید را انتخاب کنند.

او بیان کرد: تمایل اکثریت شورا به انتخاب یک شهردار از داخل مجموعه شهرداری است زیرادر این برهه زمانی کم و تا ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخاب یک شهردار چند ماهه از داخل مجموعه شهرداری می‌تواند راه گشا باشد.

با این حساب امکان دارد انتخاب شهردار جدید ارومیه به سال آینده موکول شود و در این مدت شهرداری ارومیه همچنان با سرپرست اداره شود.

به گزارش کردپرس، محمد حضرت پور که ۲۲ دی ماه توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) بازداشت شد و ۳۰ دی ماه با موافقت استاندار آذربایجان غربی با درخواست بازنشستگی، از شهرداری ارومیه بازنشسته شد. تا پیش از این شهردار از زندان مدیریت شهری را عهده دار بود!

گفتنی است؛ شهردار سابق ارومیه هم اکنون در بازداشت به سر می‌برد و پرونده قضایی او با وجود صدور حکم بازنشستگی – در مراجع نظارتی و قضایی مفتوح است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست