اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : در مراسمی که به مناسبت تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی برگزار شد با حضور مسئولان ارشد استانی و شهرستانی علیرضا رضوی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب روستایی استان معرفی و از خدمات کاظم محمدی اقدم به عنوان مدیرعامل سابق این شرکت تقدیر شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در این مراسم توجه به رفاه و معیشت خانوارهای روستایی را از برنامه های مهم دولت برشمرد و گفت:روستا و روستائیان به عنوان کانون های اصلی تولید مورد توجه جدی دولت قرار دارند و بر همین اساس امسال در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به روستائیان استان پرداخت شده است.
وی افزود: درقالب طرح های تولیدی با مشارکت بنیاد علوی و برکت نیز ۶۵ میلیارد تومان برای راه اندازی کارگاههای تولیدی و اشتغالزا در مناطق روستایی اختصاص یافته که با بهره برداری ازاین واحدها آمار اشتغال جوانان روستایی در استان بهبود می یابد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی همچنین خاطرنشان کرد:براساس دستورات استاندار محترم و درراستای ایجاد تسهیلات رفاهی و خدماتی در مناطق مرزی اعتبارات عمرانی ویژه ای در مناطق واقع در نوار ۲۰ کیلومتری مرزی استان اختصاص یافته که این مهم در کاهش میزان مهاجرت به شهرها و ارتقاء شاخص های کیفیت زندگی در این مناطق تاثیرگذار می باشد.
پیمان آرامون ایمن سازی اماکن روستایی را از دیگر اقدامات مهم در استان عنوان کرد و افزود: با تاکیدات استاندار بیش از ۶۸ درصد اماکن روستایی تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفته اند .

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود به اقدامات شاخص دولت در بحث تامین آب شرب روستاها در ۴۰ سال گذشته نیز اشاره کرد وگفت:پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاخص بهره مندی روستاها از نعمت آب شرب سالم وبهداشتی از ۴/۵ درصد به ۵۱/۷۸ درصد رسیده است و امیدواریم با اختصاص منابع اعتباری ملّی و استانی این میزان ارتقاء یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست