اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: باید سرانه جذب گردشگر در آذربایجان غربی با تقویت زیرساخت‌ها افزایش یابد و این استان با توجه به مرزی بودن و برخورداری از یک هزار و ۷۰۰ اثر تاریخی ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر دارد.

جواد واحدی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی اظهار کرد: در ایام عید برخی استان‌های شمال غرب کشور گوی سبقت را از دیگر استان‌های مسافرپذیر کشور در جذب گردشگر ربوده بودند که در این میان آذربایجان غربی نیز می‌تواند نقش مهمی در جذب گردشگر در منطقه شمال غرب کشور داشته باشد.

واحدی ادامه داد: میراث‌فرهنگی هویت ملی ما است و برای حفظ این هویت اقدامات خوبی در آذربایجان غربی انجام شده است که از آن جمله می‌توان به شروع اجرای پروژه شمس تبریزی خوی و سایت‌موزه باز چالدران اشاره کرد.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آمادگی دارد تا برای توسعه گردشگری در آذربایجان غربی تسهیلات لازم را به سرمایه‌گذاران پرداخت کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی هم در این مراسم تصریح کرد:«معرفی آثار تاریخی و گردشگری استان نقش مهمی در جذب گردشگر دارد و باید برای معرفی هر چه بیشتر این ظرفیت‌ها تلاش کرد

مدیرکل جدید میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی هم در این مراسم اظهار کرد: معتقد هستم امروزه حوزه فرهنگ مهم‌ترین حوزه مغفول در کشور بوده که متاسفانه مورد کم‌لطفی قرار گرفته و کمترین بودجه نیز به این حوزه اختصاص دارد.

مرتضی صفری تصریح کرد: تاکنون ما نتوانستیم آنگونه که باید و شاید از ظرفیت‌های استان به‌خوبی استفاده کنیم و باید برای استفاده از این ظرفیت هرکس در جایگاه خویش به وظیفه‌اش به نحو احسن عمل کند.

او بیان کرد: باید مزیت‌های نسبی استان در مقایسه با کشورها و استان‌های همجوار شناسایی شده و با سرمایه‌گذاری بر روی این مزیت‌ها برای جذب گردشگر برنامه‌ریزی شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: برای توسعه استان، اتاق فکری با همکاری اساتید دانشگاه نخبگان و فعالان عرصه گردشگری و سرمایه‌گذاری استان تشکیل خواهد شد و از ظرفیت عظیم همه این عزیزان استفاده خواهد شد .

صفری راه ‌اندازی نهضت خیران میراث‌فرهنگی، پیگیری موضوع میدان امام و احیای بافت تاریخی ارومیه ، تقویت زیرساخت‌های بناهای تاریخی، افزایش اعتبارات، تقویت حوزه‌های مختلف گردشگری اعم از سلامت، مذهبی، طبیعت، دفاع مقدس ، و ‌‌… تکمیل موزه‌های تخصصی، برپایی نمایشگاه‌های فصلی و دائمی و تقویت دیپلماسی فرهنگی با کشورهای همجوار را از جمله برنامه‌های خود برشمرد .

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار و در پایان این مراسم از زحمات جلیل جباری مدیرکل پیشین تجلیل و مرتضی صفری به‌عنوان مدیرکل جدید میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی منصوب شد.

جباری از سال ٩٣ به عنوان مدیر کل میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی مشغول بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست