اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت:  با اضافه شدن ۷ تن دیگر مجموع فوتی های کرونا در آذربایجان غربی به ۷۶۴ نفر رسید.

دکتر جواد آقازاده افزود: در تاریخ ۱۲ مرداد ماه، ۴۴۶ مورد بستری در استان داشته ایم که ۲۰۹ مورد بیمار قطعی مبتلا به ویروس کرونا و ۲۳۷ مورد مشکوک به ابتلا هستند.

او گفت: در آی سی یو  ۱۳۴ بیمار مبتلا به کرونا بستری شده اند که از این تعداد ۳۴ نفر بد حال و به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اظهار کرد: با  ۷مورد فوتی جدید در این روز، مجموع فوتی های استان به ۷۶۴ مورد افزایش یافت.

او بیان کرد: تا این تاریخ،  در ارومیه ۱۶۱، خوی ۱۵۲، مهاباد ۱۱۷، بوکان ۸۶، میاندوآب ۵۹، سلماس ۳۷، پیرانشهر ۳۳،  تکاب ۳۰، نقده ۲۴، شاهین دژ ۲۳، سردشت ۱۱، اشنویه ۱۰،  چایپاره ۶، شوط ۵،  چالدران ۴، ماکو و پلدشت هر کدام ۳ نفر جان باخته اند.

دکتر آقازاده تاکید کرد: در مجموع روند بستری ها کاهشی است از وضعیت قرمز به وضعیت هشدار رسیدیم اما هر گونه رفتار خطرناک ممکن است دوباره سبب برگشتن استان به وضعیت قرمز شود.

او افزود: مهاباد، خوی، تکاب، بوکان و پیرانشهر بیشترین آمار فوتی به نسبت جمعیت را دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اظهار کرد: مردم سعی کنند پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و با همکاری یکدیگر چرخه ویروس قطع شود. عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در اجتماعات مردمی می تواند در افزایش آمار مبتلایان و مرگ و میر تاثیر داشته باشد.

دکتر آقازاده با اشاره به اهمیت بالای ماسک در پیشگیری از بیماری گفت: در وهله اول مردم از حضور در تجمعات خودداری کنند و در صورت لزوم حضور در بیرون از خانه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و حتما از ماسک استفاده کنند، دستان خود را با آب و صابون بشویند در غیر این صورت وضعیت حادتر و بدتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست