اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون امور درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: اهدای اعضای مردی ۶۹ ساله مرگ مغزی، موجب نجات و ادامه زندگی برای چند بیمار نیازمند به عضو شد.

 ابراهیم حسنی اظهار داشت: سومین اهدای عضو ارومیه در یازدهم مرداد ماه سال جاری با رضایت خانواده مرگ مغزی به وقوع پیوست، متوفی ساکن شهر ارومیه بوده که به علت خونریزی داخلی و در نهایت بعد از تائید مرگ مغزی، با رضایت خانواده  آن مرحوم عمل خدا پسندانه اهدای عضو صورت گرفت.

وی افزود: کلیه‌های زنده یاد فخرالدین ولی زاده به دو نفر، خانم ۵۲ ساله و آقای ۵۵ ساله که سالها از نارسایی کلیه در رنج بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند شد حال عمومی هر ۲ بیمار مساعد می‌باشد.

 معاون امور درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: کبد فرد مرگ مغزی به تبریز ارسال شد تا به بیمار نیازمند اهداء، زندگی دوباره ببخشد.

حسنی گفت: با الگو گرفتن از فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی خانواده‌های اهدا کنندگان، درهای امیدی به سوی نجات بیماران در لیست انتظار پیوند گشوده و باعث حیاتی دوباره به بیماران نیازمند پیوند عضو شد امید است شاهد ارتقای روز افزون این فرهنگ ارزشمند در استانمان باشیم.
معاونت امور درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی نیز با اهدای لوح سپاس از ایثارگری  خانواده این مرحوم تقدیر و تشکر کرد.

پیام تسلیت و تشکر رئیس دانشگاه به خانواده مرحوم فخرالدین ولی زاده اوصالو

دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی طی پیامی درگذشت مرحوم فخرالدین ولی زاده اوصالو را تسلیت گفت و از خانواده ایشان بدلیل رضایت بر اهدای عضو قدردانی کرد.

متن پیام به شرح ذیل است :

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا

و هـر کـس جان انسانی را نجات بخشد، مثل این است که گویی همه انسانها را زنده کرده است

خانواده محترم  مرحوم فخرالدین ولی زاده اوصالو

خبر غمبار درگذشت مرحوم فخرالدین ولی زاده اوصالو باعث تاثر و تاسف فراوان شد.

اقدام والا و تحسین برانگیز شما، خانواده معظم  در اجازه بر اهدای اعضاء آن مرحوم به چند بیمار نیازمند پیوند،‌ نشان از روح بزرگ و نوع دوستی دارد و الگویی برای ترویج فرهنگ اهداء عضو  در جامعه می باشد. تسلیم شما در برابر تقدیر الهی و رضایت بر این عمل انسانی، علاوه بر اجر معنوی و رضایت خداوند متعال سبب استمرار حیات در وجود افراد دیگر خواهد بود.

اینجانب ضمن تقدیر از این عمل انسان دوستانه و تسلیت درگذشت این عزیز به شما خانواده محترم  از خداوند متعال برای آن شادروان علو درجات و غفران الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

دکتر جواد آقازاده

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست