اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: تنوع زبانی و قومی که یکی از نشانه‌ها و آیات خداوند به شمار می رود، می‌تواند به عامل وحدت تبدیل شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز یکشنبه در گردهمایی ائمه جمعه و جماعات در شهرستان مهاباد اظهار داشت: در ایران اسلامی اقوام و مذاهب مختلف با وحدت و همدلی در کنار هم زندگی می‌کنند که این تنوع فرهنگی خود به مایه اتحاد و هبستگی تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: تمامی قومیت‌ها و مذاهب مختلف کشور می‌توانند آزادانه آیین‌ها و مناسبت‌های مربوط به خود را اجرا کنند و نظام جمهوری اسلامی با این امر نه تنها هیج مخالفتی ندارد بلکه از راهکارهای عملی و اجرایی در این زمینه استقبال می‌کند.

وی با اشاره به تدریس زبان‌های کُردی و ترکی در برخی دانشگاه‌ها نیز گفت : با وجود تبلیغات شوم دشمنان و استکبار جهانی هیچ‌گونه مخالفتی با فراگیری زبان‌های بومی و محلی در مناطق مختلف کشور وجود ندارد و اقوام مختلف می‌توانند در کنار زبان رسمی کشور، زبان بومی و محلی خود را نیز فراگیرند.

حجت‌الاسلام قریشی در خصوص انتخاب مدیران بومی در مناطق مختلف استان نیز اظهار داشت: خدمت‌رسانی به مردم و توجه به معیشت آنان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و دولت باید در این زمینه مدیران شایسته و لایق را انتخاب کند و اصراری بر انتخاب مدیر بومی و غیربومی نداشته باشد.

امام جمعه ارومیه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب نیز گفت: رهبر معظم انقلاب این بیانیه را با اشرافی که بر مسایل انقلاب داشتند به عنوان سند زرینی، ترسیم کردند و از این رو باید نسبت به این بیانیه که اخلاق و معنویت یکی از مهمترین محورهای آن است، درک و فهم عمیق‌تری پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: مهمترین وظیفه روحانیان در این بیانیه رجوع به معنویت و اخلاق است تا اقشار مختلف مردم با دیدن مهربانی و عطوفت بین علمای دین حول آنان گرد آمده و مردم در مساجد و مجالس دینی و مذهبی حضوری پرشور داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در امور اهل سنت آذربایجان‌غربی نیز در این آیین گفت: در ۴۰ سال از عمر پربرکت نظام جمهوری اسلامی بیش از ۴۰ دوره انتخابات مختلف برگزار شده که مردم با رفتن به پای صندوق‌های اخذ رای نمایندگان خود را انتخاب کرده‌اند.

حجت‌الاسلام عسگر فعال‌آذر افزود : قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، کشورهای غربی حاکم و مسوولان کشور ما را تعیین می‌کردند و اگر مسوول دولتی منافع کشورهای غربی را در نظر نمی‌گرفت، برکنار می‌شد.

وی اضافه کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان استقلال سیاسی و اقتصادی نداشت و تنها به انبار اسلحه‌ای برای بیگانگان تبدیل شده بود که حتی اجازه چگونگی استفاده از این سلاح‌ها را نیز به ما یاد نمی‌دادند تا کشورهای غربی همیشه نمایندگانی به عنوان مستشار نظامی در کشورمان داشته باشند.

وی گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بیش از ۶۰ هزار مستشار آمریکایی در ایران حضور داشتند که دولت مجبور به پرداخت حقوق همه آنان حتی حق توحش هم شده بود.

امام جمعه مهاباد هم در این آیین گفت: شهرستان مهاباد از گذشته به عنوان قطب علم و دانش به شمار می‌رفت و علمای بزرگی هم در بحث دین مانند «ماموستا شهید شهریکندی» و در بحث ادبیات و سایر علوم مانند ماموستا «هه ژار» و «هیمن» در این خطه رشد و تعالی پیدا کرده‌اند.

ماموستا عبدالسلامی امامی افزود: روحانیان و مبلّغان دینی اکنون می‌توانند با مقایسه دوران قبل از انقلاب با دوره کنونی به خوبی بیانیه گام دوم انقلاب را برای اقشار مردم تبیین کنند تا مردم به خوبی این بیانیه را درک کنند.

وی اضافه کرد: برای ما مسلمانان مایه افتخار است که اکنون ایران تنها کشور اسلامی است که در آن هیچ قانونی مغایر با شریعت اسلام در آن تصویب نمی‌شود و اعضای شورای نگهبان هر قانونی را که با دین اسلام منافاتی داشته باشد را بدون توجه به اینکه این قانون را چه کسانی تصویب کردند، باطل اعلام می‌کند.

به گزارش ایرنا ؛ نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در سفر یکروزه خود به شهرستان مهاباد در جلسه شورای اداری این شهرستان نیز شرکت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست