اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) با اشاره به اینکه به واسطه وجود امنیت در منطقه غرب و شمال غرب، بستر لازم برای سرمایه گذاری و توسعه‌ای فراهم است، گفت: امنیت پایداری در آذربایجان غربی و کردستان بواسطه وحدت و یکپارچگی بین نیروهای عملیاتی و اطلاعاتی وجود دارد و اشراف اطلاعاتی کاملی در منطقه حاکم است.

آوای مرز :فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) گفت: عملیات اجرایی آبرسانی به ۵۴۸ روستای آذربایجان غربی و کردستان با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

 سردار علی اکبر پورجمشیدیان ظهر دوشنبه در گفت و گو با اصحاب رسانه اظهار کرد: محرومیت زدایی از جمله برنامه‌های قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) در راستای ارتقای امنیت در منطقه بوده است، که در این ارتباط فقط قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام به ۵۴۸ روستا در استان‌های آذربایجان غربی و کردستان آبرسانی می‌کند که پیشرفت این طرح از ۵۰ درصد گذشته است.

وی ادامه داد: در مرحله اول طرح آبرسانی به روستاهای محروم، ۱۰ هزار روستا در کشور هدف گذاری شده که از این تعداد ۵۴۸ روستا مربوط به ۲ استان آذربایجان غربی و کردستان است.

احداث ۳۰ هزار کیلومتر جاده روستایی در دستور کار است

سردار پورجمشیدیان با اشاره به اینکه ۱۶ هزار میلیارد ریال اعتبار برای این طرح در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: از این تعداد نیز ۳۷۹ روستا با ۱۰ هزار میلیارد ریال مربوط به آذربایجان غربی و ۱۶۹ روستا با ۶ هزار میلیارد ریال مربوط به کردستان است.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) با بیان اینکه پیشرفت اعتباری این طرح ۳۲ درصد و پیشرفت فیزیکی آن بیش از ۵۰ درصد است، ادامه داد: علاوه بر آن، در حوزه محرومیت زدایی احداث بیش از ۳۰ هزار کیلومتر جاده روستایی در دستور کار قرار گرفته و در سه سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومان احداث شده است.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) گفت: در ۱۰ سال گذشته نیز ۱۰ هزار سری جهیزیه به زوج‌های جوان و محروم در استان‌های کردستان و آذربایجان غربی اهدا شده است.

اتمام ساخت ۳۳ خانه بهداشت توسط قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع)

وی ادامه داد: قرارگاه مشترکی با نام امام حسن ایجاد شده که مکلف به رفع نیازهای زیرساختی و اساسی از جمله، آب، جاده و … شده است.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) با اشاره به تحویل ۱۵۰۰ واحد مسکن محرومین و اتمام ۳۳ خانه بهداشت توسط قرارگاه حمزه در آذربایجان غربی و کردستان، گفت: طی ۱۰ سال گذشته ۱۰ هزار جهیزیه در غرب و شمال غرب توزیع شده است.

سردار پور جمشیدیان با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های بومی منطقه در عملیات عمران و سازندگی قرارگاه مورد توجه است، گفت: آذربایجان غربی و کردستان از ظرفیت معدنی خوبی برخوردارند که در صددیم این ظرفیت‌ها تقویت شود.

در تأمین امنیت با کسی تعارف نداریم / امنیت خط قرمز قرارگاه است

سردار پورجمشیدیان با بیان اینکه امنیت مهمترین خط قرمز نظام است و در تأمین این امنیت با هیچ کسی تعارفی نداریم، ادامه داد: مردمی کردن امنیت از همان آغاز تشکیل قرارگاه حمزه سیدالشهدا دنبال می‌شد که امروزه این امر نهادینه شده است و بخش اعظم امنیت موجود توسط مردم ایجاد شده است.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) با اشاره به اینکه به واسطه وجود امنیت در منطقه غرب و شمال غرب، بستر لازم برای سرمایه گذاری و توسعه‌ای فراهم است، گفت: امنیت پایداری در آذربایجان غربی و کردستان بواسطه وحدت و یکپارچگی بین نیروهای عملیاتی و اطلاعاتی وجود دارد و اشراف اطلاعاتی کاملی در منطقه حاکم است.

وی گفت: ساختار نیروهای ضد انقلاب با انجام عملیات‌های موشک باران و پهپادی سپاه بهم ریخته است و طبق توافق نامه انجام شده، دولت اقلیم و عراق مکلف به جمع آوری مقر و پایگاه‌های گروه‌های ضدانقلاب هستند که ما پیگیر عملیاتی شدن مفاد این پروتکل هستیم تا فعالیت گروه‌های ضدانقلاب در آن منطقه از بین برود.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) با اشاره به عملیات‌های صورت گرفته برای مقابله با فعالیت‌های ضدانقلاب در آن سوی مرزهای کشورمان اضافه کرد: این عملیات‌ها سازمان و انسجام ضدانقلاب را در خارج از کشور به صورت کامل به هم ریخت و بسیاری از سران آن‌ها فراری شدند.

سردار پورجمشیدیان با بیان اینکه با این اقدام، ساختار تشکیلاتی ضدانقلاب به هم خورده است، ادامه داد: ما باید اطمینان حاصل کنیم که ضد انقلاب در آن مناطق پایگاهی ندارد و سنگرها و مقرهای آنان باید جمع آوری و منهدم شود.

دستگیری ۲۳ هزار اتباع خارجی در مرزهای آذربایجان غربی طی سال جاری

وی همچنین با اشاره به تلاش اتباع کشورهای همسایه شرقی کشور برای خروج از مرزهای شمال غربی به سمت کشورهای اروپایی افزود: برای جلوگیری از این امر غیرقانونی، در ۱۰ سال گذشته ۲۵۰ هزار تبعه خارجی در آذربایجان‌غربی دستگیر شده و امسال نیز این رقم به ۲۳ هزار نفر رسیده است.

او با بیان اینکه برخی افراد نیز اقدام به گروگان گیری از اتباع خارجی می کنند، به آنان به صورت جدی هشدار داد که برخورد بسیار جدی با آنان صورت خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: افرادی که اقدام به این کار می کنند این هشدار ما را جدی بگیرند و از این کار کثیف دست بکشند و در صورت بی توجهی به این هشدار، برخورد نیروهای ما جدی‌تر خواهد بود.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) با اشاره به مأموریت قرارگاه حمزه سیدالشهدا افزود: این قرارگاه در کنار ایجاد و تأمین امنیت در غرب و شمال غرب، وظیفه توسعه‌ای را نیز برعهده دارد.

سردار پورجمشیدیان با بیان اینکه برای ایجاد امنیتی پایدار باید اقدامات توسعه‌ای، اشتغال و کار فرهنگی مورد توجه قرار گیرد، گفت: ایجاد قرارگاه محرومیت زدایی در غرب و شمال غرب در این راستا تشکیل شده است.

تمرچین و باشماق بهترین مرز برای تردد زائران اربعین حسینی

وی با اشاره به تردد زائرین در اربعین حسینی گفت: در تلاش هستیم بخش قابل توجهی از زائرین اباعبدالله در اربعین از مرز تمرچین و باشماق انجام شود تا با توسعه زیرساخت‌ها و ایجاد اشتغال، مردم منطقه منتفع شوند، همچنین ایجاد بازارچه‌های موقت مرزی در راستای تأمین امنیت پایدار پیگیری می‌شود

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) با اشاره به شکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: با وجود تبلیغات منفی دشمن، مردم با حضور پرشور و باعظمت خود حماسه بزرگی در اقصی نقاط کشور آفریدند.

سردار پورجمشیدیان افزود: آذربایجان غربی رنگین کمان اقوام و مذاهب است و طبیعتاً فوج حملات رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمن به این منطقه بیشتر خواهد بود اما مردم با بصیرت استان بار دیگر با حضور باشکوه در صحنه، خط بطلانی بر نقشه‌های دشمن کشیدند.

سردار پورجمشیدیان ادامه داد: کسی منکر مشکلات موجود در کشور نیست اما مردم با بصیرت می‌دانند که غالب مشکلات کشور با تحریم‌ها ریشه خارجی دارد.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) اظهار کرد: کار رسانه از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین کارها است که از طریق رسانه می‌توان دستاوردها و خدمات نظام را تبیین کرد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت بحث انتخابات پیش رو و مشارکت مردم در این زمینه گفت: باید زمینه مشارکت حداکثری را فراهم کرد، اقدامات برای برای انتخابات سالم با امنیت کامل انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست