اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : امام جمعه تکاب گفت: وضعیت آب شرب در شهرستان تکاب نامطلوب است و لازم است اقداماتی فوری در جهت رفع مشکلات کمی و کیفی آب شرب این شهرستان صورت گیرد.

حجت‌الاسلام مصطفی کوهی با اشاره به اینکه از لحاظ بارندگی، تکاب جزو شهرستان‌های مطلوب در استان است، بیان کرد: بخش تخت سلیمان و مرکزی تکاب با کمبود آب شرب مواجه است. برخی روستاها در طی شبانه‌روز فقط ۴ الی ۵ ساعت به آب شرب دسترسی دارند و این موضوع باعث ایجاد سختی‌ها و مشکلاتی در روند زندگی مردم شده است و موجبات نارضایتی آن‌ها را فراهم کرده است.

امام جمعه تکاب اظهار کرد: مشکل آب شرب شهرستان تکاب را می‌توان با برنامه‌ریزی، تدابیر ویژه و سرمایه‌گذاری رفع کرد. حدود ۳۰ روستا در بخش تخت سلیمان با مشکل کم آبی مواجه هستند که به دلیل خشک شدن چشمه‌ها و برخی رودخانه‌ها این مشکل شدیدتر شده است.

وی افزود: مورد دیگر این است که کیفیت آب شرب تخت سلیمان به دلیل وجود آرسنیک در برخی چشمه‌ها و رودخانه‌ها نیز کاهش یافته است. به همین دلیل مسئولان شهرستان در صدد هستند تا از طریق سد گوگردچی به این روستا کار آبرسانی را انجام دهند.

حجت‌الاسلام کوهی عنوان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسئولان شهرستان، ۴۴ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این انتقال آب تخصیص یافته است اما عملیات اجرایی آن تاکنون آغاز نشده است. مردم به دلیل عدم رفع مشکل آب شرب گلایه‌مند هستند اما امیدواریم با پیگیری‌های مسئولان شهرستانی، استانی و… اقداماتی به صورت فوری انجام شود تا مشکلات رفع شوند و تعهدات محقق گردد.

امام جمعه تکاب افزود: با توجه به اینکه آب نقش اساسی و مهمی در زندگی مردم دارد؛ لازم است تا اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها در جهت رفع مشکل کمی و کیفی آب شرب تکاب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست