اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین در غیاب زنده یاد “سیامند رحمان” راهی توکیو می شود که پارالمپیک توکیو و یک دنیا در حسرت رکوردشکنی های بی بدیل قویترین مرد جهان خواهد بود.

سایت رسمی بازی های پارالمپیک توکیو در گزارش بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ آورده است: جهان همیشه شاهد حضور ورزشکارانی مانند “سیامند رحمان” نیست. مرحوم رحمان نخستین وزنه‌برداری بود که رکورد ۳۰۰ کیلو را شکست و در بازی‌های پارالمپیک ریو با مهار وزنه ۳۱۰ کیلویی موفق به کسب مدال طلا شد.

او در سال ۲۰۱۷ در مصاحبه‌ای ابراز امیدواری کرده بود رکورد دیگری را در بازی‌های پارالمپیک به ثبت برساند. این ورزشکار جمهوری اسلامی ایران برای ادامه سلطه خود در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ با رکورد سومین عنوان پیاپی قهرمانی پارالمپیک بود که متاسفانه این ورزشکار اسفند سال ۹۸ در سن ۳۱ سالگی در زادگاهش درگذشت.

اندرو پیرسون رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک درباره سیامند رحمان، گفته است: سیامند پیشگام این رشته، همچنین الهام بخش بسیاری از مردم در کشور ایران و سراسر جهان و یک سفیر خارق‌العاده برای جنبش پارالمپیک بود.

او افزود: سیامند رحمان همچنین یک فرد شگفت‌انگیز، غول آرام و یکی از افراد دوست‌داشتنی بود که می‌توانستید با او ملاقات کنید.

سایت ورزش و جوانان آذربایجان غربی هم می نویسد؛  رحمان، در نوجوانی از سال ۲۰۰۸ کارش را آغاز کرد، اما تا سال ۲۰۱۰ نتوانست در کوالالامپور به عنوان قهرمانی برسد و در دسته ۱۰۰+ کیلو با مدال نقره به خانه برگشت.

۵ ماه بعد وی در بازی‌های پاراآسیایی رکورد ۲۷۸.۵ کیلو را به ثبت رساند و مدال طلا گرفت. رحمان در المپیک ۲۰۱۲ لندن در صدر رکوردزنان قرار گرفت. وی در این بازی‌ها با بالا بردن وزنه ۲۸۰ کیلویی رکوردی را شکست که قبلا متعلق به کاظم رجبی بود.

سیامند رحمان، به عنوان بخشی از فعالیت‌های توکیو ۲۰۲۰ با برجسته کردن ورزشکاران پارالمپیک در کنار نماد‌های توکیو نام برده شده است.

سیامند رحمان پیش از این گفته بود: ما یکسال تا پارالمپیک زمان داریم و من از اینکه به بازی‌ها نزدیک می‌شویم هیجان‌زده هستم. در توکیو همه چیز بین من و وزنه‌هاست و من دوباره رکورد‌ها را ترسیم خواهم کرد.

در این گزارش همچنین به صحبت‌های هادی رضایی دبیر کمیته پارالمپیک ایران به درگذشت سیامند رحمان و رونمایی از تندیس وی در موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک اشاره شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست