اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  ثبت‌نام از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری صبح امروز (شنبه) در حالی به ایستگاه پایانی خود رسید که به گفته سخنگوی ستاد انتخابات کشور، در ۴ روز گذشته ۳۰۴ نفر در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کرده‌اند.

در چهارمین روز ثبت‌نام‌، «علیرضا افشار، فریدون عباسی، سید مصطفی تاجزاده و شاهین محمدصادقی» سرشناس‌ترین چهره‌های سیاسی بودند که به ستاد انتخابات کشور رفتند و در انتخابات نام نویسی کردند.

گزارش تصویری چهره‌هایی که در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کردند را می‌توان در اینجا مشاهده کرد.

۱۸:۰۰ درهای وزارت کشور بسته شد

ساعت ۱۸:۰۰ امروز شنبه ۲۵ اردیبهشت، زمان ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید و درهای وزارت کشور به روی داوطلبان بسته شد.

۱۷:۳۰ مهلت ثبت‌نام داوطلبان ریاست جمهوری تمدید نمی‌شود

سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: ثبت نام از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ساعت ۱۸ پایان می‌یابد و این زمان تمدید نمی‌شود.

۱۷:۱۴ «محمدجواد حق‌شناس» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«محمدجواد حق‌شناس» با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

۱۶:۳۵ «سعید جلیلی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«سعید جلیلی» با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

سعید جلیلی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت: امیدوارم این انتخابات، انتخاباتی پرشور و بی اضطراب باشد یعنی عرصه‌ای باشد برای اینکه مردم با نامزدها به خوبی آشنا شوند. در انتخابات مردم باید اقناع شوند نه اغوا. مردم باید خودشان فضای انتخابات را اداره کنند. رقابت‌های انتخابات ناظر بر مساله‌های اساسی کشور باشد، این بسیار حائز اهمیت است. اینکه شما بتوانید شما در میان مسائل مختلف کشور، مساله‌هایم هم و اولویت‌های اصلی را تعیین کنید. در فضای انتخابات نباید مسائل موهوم جای مسائل اصلی را بگیرد. نامزدها باید فرجام برنامه‌های خود را برای مردم مشخص کنند. لفاظی‌های ضعیف و بی اعتبار نباید بر برنامه محوری غلبه کند. کشور را با نمایش نمی‌توان اداره کرد. ۸ سال گذشته این تجربه را به خوبی نشان داد. برخی نمایش‌ها اگر ریشه در واقعیت نداشته باشد مشکلی را حل نمی‌کند.

۱۶:۳۱ «رسول منتجب نیا» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«رسول منتجب نیا» دبیرکل حزب اصلاح‌طلب جمهوریت با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

۱۶:۱۵ «محسن رضایی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«محسن رضایی» با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

وی عصر در نشست خبری با اشاره به بروز مشکلات اقتصادی، گفت: ما مسئولان کشور باید شرمنده ملت ایران باشیم. با اینکه من تاکنون در مجلس و قوه قضائیه و دولت نبودم، اما من هم شرمنده ملت ایران هستم.

رضایی با بیان اینکه امروز روز شعار دادن و وعده دادن نیست بلکه روز عمل کردن است، افزود: تکرار دولت‌های گذشته سم مهلک آینده ایران است

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: اقتصاد نه دادگاه است نه پادگان اما محل فلسفه بافی هم نیست.

۱۶:۰۰ «عبدالناصر همتی» در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد

«عبدالناصر همتی» جهت ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد.

عبدالناصر همتی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: امروز، جایگاه اقتصادی کشور و رفاه و آسایش زندگی شما مردم، هم‌تراز با فداکاری، همت، شجاعت، تلاش و صبوری شما نیست. امروز کشور در شرایطی است که هیچ امری مهم‌تر و بنیادی‌تر از بهبود وضعیت معیشتی و رفاهی شما مردم وجود ندارد. قدرت و آینده ایران در گرو اصلاح حکمرانی اقتصادی، تغییر مناسبات اقتصادی و ایجاد زمینه اشتغال مولد است.

وی با تاکید بر اینکه ایران امروز ما چاره‌ای جز اصلاحات اقتصادی ندارد گفت: فسادهای گسترده و زمین‌گیر شدن رشد اقتصادی، ضمن تاثیرپذیری شدید از تحریم‌های ظالمانه، بخشی معلول ساختار حکمرانی اشتباه اقتصادی است.

رئیس کل بانک مرکزی اصلاحات گسترده و عمیق اقتصادی مهمترین و حیاتی‌ترین اولویت کشور خواند و گفت: بحث‌های بی‌سرانجام سیاسی راه به جایی نمی‌برد. هر صحبت دیگر، در این شرایط جز بیراهه رفتن ثمری ندارد. گذران زمان به نفع ما نیست.

۱۵:۱۰ نیکزاد: داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌شوم

علی نیکزاد ضمن انصراف از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، در صفحه شخصی خود در توئیتر، نوشت: وضع موجود کشور، مرا بر آن داشته بود تا با استفاده از تجریبات این سال‌ها و طراحی برنامه با استفاده از نظرات کارشناسی، در عرصه انتخابات ریاست جمهوری حاضر شوم تا با انجام یک کار جهادی آلام مردم کشورم را کاهش داده و ظرفیت‌های بی نظیر این مرز و بوم را در مقابل چشم مردم دنیا قرار دهم.

وی تاکید کرد: در این مدت، به صورت رسمی حضور خود را در انتخابات اعلام نکردم، چون معتقد بودم این کار همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند نیاز به بررسی همه جوانب دارد. اما با کارشناسان، صاحب نظران و دلسوزان انقلاب و مردم رایزنی‌ها و جلسات متعددی را برای یک حضور مؤثر انجام دادم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت: اکنون که سید مدافع محرومان و مظلومان آیت الله رئیسی با همین دغدغه‌ها پا به عرصه انتخابات گذاشته‌اند، این تکلیف انقلابی را از دوش خود برداشته می‌پندارم و انصراف خود را از نامزدی در انتخابات اعلام می‌دارم.

۱۴:۵۶ «محسن رهامی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«محسن رهامی» عضو شورای مرکزی انجمن مدرسین دانشگاه با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

۱۴:۴۸ «محمد شریعتمداری» در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کرد

«محمد شریعتمداری» با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

۱۴:۲۵ «محمد رضا عارف» از کاندیداتوری در انتخابات انصراف داد

«محمدرضا عارف» معاون اول رئیس دولت اصلاحات و رئیس فراکسیون مجلس دهم که در مظان کاندیداتوری قرار داشت، با انتشار بیانیه‌ای از کاندیداتوری انصراف داد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: حضورم در شرایط فعلی در عرصه انتخابات قطعاً بر پیچیدگی انتخابات می‌افزاید و رقابت‌های درونی جریان اصلاح طلبی را به سمت واگرایی سوق خواهد دادبه همین دلیل ضمن قدردانی از اقشار مختلف مردم ایران، عدم ورود به عرصه انتخابات ریاست جمهوری را اعلام می‌کنم.

۱۴:۰۷ ناظمی اردکانی به نفع آیت‌الله رئیسی انصراف داد

وزیر تعاون دولت نهم طی بیانیه‌ای از ثبت نام در سیزدهمین دوره ریاست جمهوری انصراف داد و اعلام کرد: از آیت‌الله رئیسی حمایت می‌کنم.

در بخشی از این بیانیه آمده است: در سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها و برنامه‌های انتخاباتی، در پاسخ به سوالات متعدد مردم در رابطه با اینکه در صورت آمدن جناب آقای رئیسی چه تصمیمی خواهم گرفت، به صراحت اعلام می‌داشتم که قصد رقابت با او را ندارم و از حضور وی حمایت خواهم کرد. لذا اکنون، با توجه به حضور این شخصیت شایسته، انقلابی، کارامد و پاک سرشت معتقد هستم که پرچم مبارزه با فساد، تحقق عدالت، بهبود وضعیت اقتصاد ملی، اصلاح امور و تأسیس دولت مردمی و تحول گرا ممکن و مقدور است. همچنین وی را برای اداره کشور اصلح می دانم، بنابراین لزومی نمی بی نم فرآیند انتخاباتی را ادامه دهم، به این جهت در حمایت از حضور ایشان ثبت نام نخواهم کرد و برنامه‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته را با طیب خاطر در اختیار او خواهم گذاشت تا به یاری خداوند، با پیروزی ایشان، مردم طعم دولتی کارآمد، انقلابی وخدمتگزار را بچشند. از همه همفکران و ستادهای اجرایی تقاضا دارم تا تلاش‌های بی وقفه خود را در راستای اهداف ستاد انتخاباتی حضرت آیت الله رئیسی قرار دهند.

۱۳:۴۵ «اسحاق جهانگیری» در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کرد

اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

اسحاق جهانگیری پس از ثبت‌نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: باید برای صیانت از حقوق و آزادی‌های اساسی شهروندان گام برداریم.

جهانگیری گفت: قصد ورود به این انتخابات را نداشتم و امیدوار بودم نیازی به حضورم نشود. اما با توجه به نیامدن برادر عزیزم محمدجواد ظریف و عدم امکان ثبت‌نام تعدادی دیگر از کسانی که می‌توانستند این مسئولیت را بپذیرند و اینکه جبهه اصلاحات ایران، رهبران و شخصیت‌های دلسوز اصلاح‌طلب و بسیاری از جوانان و فعالان سیاسی و مدنی تشخیص داده‌اند که باید به صحنه بیایم، به رغم میل و مصلحت شخصی و با توکل به خدا از قبول مسئولیت شانه خالی نمی‌کنم.

۱۳:۲۸ علی اکبر صالحی از حضور در انتخابات منصرف شد

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی دولت روحانی با انتشار بیانیه‌ای از اعلام کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: اینجانب همواره این حدیث شریف نبوی (ص) را پیش چشم داشته‌ام که می‌فرماید ” اگر خود را به تمامی برای انجام امری شایسته نمی‌دانی پس بدان میدان وارد مشو”. در حال حاضر، این خدمتگزار کوچک نظام جمهوری اسلامی بدور از هرگونه عافیت طلبی و گرفتار آمدن در بندِ کیشِ شخصیت و بدون آنکه کارِ خود را با کارِ پاکان قیاس بگیرم این کلام قطب عارفان و پیشوای پارسایان، حضرت امیر مؤمنان (علیه آلاف التحیه و الثناء) را با خود زمزمه می‌کنم که فرمود: “من اگر وزیر شما باشم بهتر است تا امیر شما باشم”. از این رو ضمن سپاس و قدردانی فراوان از الطاف و مراحمِ همۀ دوستانِ گرانقدر و سرورانِ ارجمند از درگاه یگانۀ هستی بخش مسئلت می‌نمایم تا آتش عشق به ایران اسلامی را بیش از پیش در دل ما فروزان سازد و مامِ میهن را از فرزندان خویش راضی و خشنود گرداند.

۱۳:۱۵ مسعود زریبافان و محمد خوش چهره برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کردند

مسعود زریبافان معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید در دولت دهم و محمد خوش چهره نماینده مجلس هفتم و اقتصاددان هم به صف داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری اضافه شدند.

۱۲:۲۰ موتلفه نامزد حزبی معرفی نمی‌کند / از آیت الله رئیسی حمایت می‌کنیم

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: امروز در جلسه فوق العاده شورای مرکزی، حزب موتلفه اسلامی ضمن حمایت قاطع از آیت الله رئیسی، از ثبت نام نامزدهای حزبی خود به نفع ایشان منصرف شد.

حزب موتلفه اسلامی پیش از این با صدور اطلاعیه‌ای، «اسدالله بادامچیان»، «سید مصطفی میرسلیم»، «محمد حسین نیکنام»، «حسین انواری» و «حمیدرضا ترقی» را به عنوان گزینه‌های خود برای حضور در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری معرفی کرده بود.

۱۱:۰۵ «صادق خرازی» از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

سید صادق خرازی دبیر کل حزب ندای ایرانیان که پیش از این برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده بود، طی بیانیه‌ای از حضور در عرصه انتخابات ۱۴۰۰ انصراف داد.

۱۱:۴۱ آیت‌الله رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی» با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

رئیسی پس از ثبت‌نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: از مردم ایران که از جای جای کشور از من برای حضور در انتخابات دعوت کردند تشکر می‌کنم. برخی از عزیزان و دغدغه مندان به دلیل حساسیت و مهم بودن قوه قضائیه می‌گفتند کار تحول در قوه قضائیه باید ادامه یابد و امر مبارزه با فساد و اجرای عدالت تداوم پیدا کند و دغدغه این را داشتند که وضعیت دستگاه قضائی چه می‌شود؟ باید از همه شما بابت دغدغه‌هایتان تقدیر کنم اما در کنار مهم بودن امر قوه قضائیه، ما با یک امر اهم و اولویت دار مواجهیم و آن مساله قوه مجریه است.

وی افزود: دیدن وضعیت معیشت مردم، مساله بیکاری، گرانی، سفره مردم و وضعیت اقتصادی جامعه دغدغه جدی برای انسان ایجاد می‌کند. برخی ناامیدی‌هایی که از بخش‌هایی از جامعه خودنمایی می‌کند می‌تواند در یک دولت قوی تبدیل به امید شود. حضور بنده در انتخابات مستقل است و نافی حضور کسی نیست. آنهایی که ناامید هستند در انتخابات شرکت کنند. من خود را رقیب فساد و ناکارآمدی می‌دانم. رقیب گروه‌های سیاسی نیستم.

۱۱:۳۰ سیدعباس نبوی در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کرد

حجت الاسلام سیدعباس نبوی استاد حوزه و دانشگاه و رئیس مؤسسه تمدن و توسعه ایران هم در انتخابات ثبت نام کرد.

۱۱:۰۳ «عزت الله ضرغامی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«سید عزت الله ضرغامی» با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

وی پس از ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهور در نشست خبری دستیاران خود را معرفی کرد.

ضرغامی بیان کرد: اشراف و مستکبران با تمام قوه و هیمنه، رخ در رخ محرومان و مستضعفان به تاراج و چپاول بیت المال مشغول هستند و نمرودوار، ستمدیدگان ایران زمین را به بند اسارت و محرومیت می‌کشانند.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اصحاب نکبت قدرت و ثروت، مکیدن خون فرودستان را پیشیه بُت پرستانه خود ساخته و در هزارتوی سیاست مستانه و فرعون وار می‌تازند.

ضرغامی ادامه داد: هنوز خون شهیدان وارسته و پاک باز انقلاب و دفاع مقدس می‌جوشد که یاران و هم نفسان آنان و نیز مردم مظلوم و بی پناه در باتلاق و مرداب تدارک شده مرفهین بی درد برآمده از مناسبات رانتی و الیگارشی خودکامان و سلطان‌های نوظهور، مردم ایران زمین را گرفتار و زمین‌گیر کرده است.

وی گفت: باید بساط این برساخته‌های غیرمردمی جماعت‌های هزارفامیل را برهم زد و طرحی نو در تراز خروش عاشورایی خمینی کبیر در انداخت تا با اتصال رود خروشان جوانان هوشمند و تحصیلکرده و خدابنیاد، به دریای زلال انقلاب اسلامی دنیایی از استعداد و توان ملی را برای نوسازی ایرانی سربلند، پیشرفته و مقتدر و بر پایه عدالت اجتماعی فراهم ساخت.

۱۰:۳۴ «علیرضا زاکانی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت نام کرد

علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

علیرضا زاکانی در نشست خبری گفت: مسببین وضع اسفبار فعلی به عرصه انتخابات آمده‌اند و سودای دولت سوم روحانی را در سر می‌پرورانند در حالی که تحول اقتصادی با تصمیمات ۲۰ دقیقه‌ای میسر نخواهد شد. دنیاطلبی برخی از مسئولان و قدرت طلبی برخی از سیاسیون و انفعال و خدشه به استقلال سیاسی کشور در مقابل بیگانگان امید را در دل مردم به ویژه جوانان آینده ساز کشور کمرنگ کرده است. مردم به جای کنترل از راه دور و پشت میز، حضور در میدان و حل مشکلات اقتصاد را می‌خواهند. بنای آمدن نداشتم اما با آرایش جدید و حضور نمادهای فساد، اشرافیت سیاسی و ناکارآمدی و نیاز جبهه انقلاب پذیرفتن به میدان بیایم.

۱۰:۰۰ بیانیه آیت الله رئیسی؛ حضور در عرصه انتخابات را مجاهدتی برای مبارزه با فساد می‌دانم

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: تجربه طولانی اینجانب در سطوح مختلف مدیریتی، به روشنی بر من ثابت کرده است که اگر فساد و مبارزه با آن در کانون‌های اصلی خود مهار نشود و به علاج یک قوه قاهره بیرونی گره بخورد، جریان آن در شکل‌های مختلف ادامه می‌یابد و بلکه روز به روز گسترده‌تر می‌شود. بر این مبنا، حضور خود در عرصه انتخابات را مجاهدتی بنیادین برای مبارزه کانونی با فساد می‌دانم که ان‌شاءالله با هزینه‌های بسیار کمتر، ریشه‌ها و بسترهای فسادزا را بخشکاند.

روشن است که مردم به وضع موجود اداری و اقتصادی کشور که نه با ارزش‌های انقلاب و نه با انتظارات جمهور و نه با امکانات و توانایی‌های موجود سازگار نیست، معترض، و گله‌مندند. دولت آینده، برای علاج این درد مشترک، باید عمیقاً معتقد به تحول و تغییر اساسی ریل اداره امور اجرایی کشور به نفع مردم باشد تا در آینده‌ای نزدیک، تلخ‌کامی‌های ناشی از بی‌عدالتی، خمودگی و حاشیه‌سازی را به طعم شیرین و خواستنیِ احساس اجرای عدالت مبدل گرداند.

۰۹:۲۳ «عباس آخوندی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«سید عباس آخوندی» با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

آخوندی پس از ثبت‌نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: من می‌آیم تا گلوگاه‌های تجاری ایران را باز کنم. هرکس به جنگ با فساد و با باندهای فساد برود هزاران تیرو تهمت به او فرود می‌آید.

وی با بیان اینکه یک سیاست‌مدار ملی باید با این مخاطرات بجنگد گفت: من می‌آیم تا با اتکای به نیروی ملت در مقابل شبکه‌های فساد بایستم.

آخرین روز ثبت نام ریاست جمهوری/ ترافیک در ستاد انتخابات

۰۹:۰۳ «مسعود پزشکیان» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«مسعود پزشکیان» با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه چندی پیش شما گفته بودید اگر لازم باشد فقط به نفع جهانگیری کناره گیری می‌کنم، سوالم این است که آیا شما به عنوان نامزد پوششی آقای جهانگیری در انتخابات ثبت نام کردید؟ گفت: این زرنگی‌های خبرنگار هاست. برای وحدت این را گفتم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: اینکه من نامزد پوششی هستم و به نفع جهانگیری کنار می‌روم تصور نادرستی است.

آخرین روز ثبت نام ریاست جمهوری/ ترافیک در ستاد انتخابات

۰۸:۵۷ «شمس الدین حسینی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«سید شمس الدین حسینی» نماینده مجلس شورای اسلامی و وزیر اسبق اقتصاد و امور دارایی صبح امروز (شنبه) با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

سید شمس الدین حسینی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: مقامات سیاسی کشور و سیاسیون که اغلب فاقد دانش در عرصه اقتصاد بودند، با نگاه‌های سیاسی کار اجرایی کردند و امروز ثمره آن را می‌بینید.

حسینی گفت: من آماده‌ام که مشکلات کشور را اصلاح کنم.

وی با بیان اینکه ما هر سال کشور را با بدهی بیشتر اداره می‌کنیم گفت: امروز کشور را با قرض از سیستم بانکی و مردم اداره می‌کنیم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای رفع تورم کلید نشان نمی‌دهیم اما قفلی هم به تأمین مالی کشور نمی‌زنم.

۰۸:۴۶ «ابوالحسن فیروزآبادی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«ابوالحسن فیروزآبادی» دبیر شورای عالی فضای مجازی با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

۰۸:۰۸ «علی لاریجانی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«علی لاریجانی» صبح امروز (شنبه) با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

لاریجانی پس از ثبت‌نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران، گفت: سوال مهم این است که مسئله اصلی در کشور چیست؟ پیش از آنکه به پاسخ این سوال بپردازم، باید عرض کنم به دلیل پیچیدگی موضوع و چند بعدی بودن آن ساده لوحی است که فکر شود، با چند اقدام نمایشی و پوپولیستی مسئله قابل حل است و یا کلید جادویی برای آن وجود دارد و یا اینکه با سوپرمن بازی و دار و درفش می‌توان به راه حلی رسید.

آخرین روز ثبت نام ریاست جمهوری/ ترافیک در ستاد انتخابات

داوطلب انتخابات ریاست جمهور تصریح کرد: علت این است که عده‌ای اداره کشور را از مسیر حکمت و عقل خارج کرده‌اند و با سوار شدن بر موج احساسات و با پناه بردن به مسیرهای انحرافی و یا فراموشی از آرمان‌های امام هزینه‌های گزافی را برای زندگی مردم ایجاد کرده‌اند و با صدای بلند، همبستگی ملت را مخدوش کرده‌اند و به تعبیر شهید مطهری فرصت طلبان آنقدر تند و افراطی شعار می‌دهند تا انقلابیون را کنار بزنند.

۰۸:۰۳ «محسن هاشمی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرد

«محسن هاشمی» با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

وی اظهار کرد: جامعه ایران در وضع دشواری قرار دارد و شرایط سخت اقتصادی، معیشت و تبعیض زندگی بخش مهمی از مردم را مختل کرده است در حالی که ایران برخوردار از منابع خدادادی است و سرمایه‌های انسانی زیادی دارد.

هاشمی گفت: ملت ایران در سه سال اخیر جنگ اقتصادی سختی را تجربه کرد و خوشبختانه با تمام فشارها و رنج‌هایی که متحمل شدند، امیدهایی برای پایان این جنگ اقتصادی ایجاد شده است.

آخرین روز ثبت نام ریاست جمهوری/ ترافیک در ستاد انتخابات

وی افزود: می‌توانیم در این مقطع با اراده ملی و همتی عمومی آسیب‌های وارده به رفاه و معیشت مردم و اعتماد عمومی جبران کنیم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: برنامه‌ای که آماده کردم در معرض داوری قرار خواهم داد. این برنامه با عنوان «دولت رفاه و عدالت» عرضه شده و هدف آن رفتن به سمت رفاه و مبارزه با تبعیض و فساد است.

هاشمی تاکید کرد: از ۱۴ نامزد پیشنهادی اصلاح‌طلب خواسته شد که در انتخابات ثبت‌نام کنند و احتمالاً بعد از تأیید صلاحیت، نسبت به انتخاب کاندیدای اصلح اقدام خواهد شد.

وی گفت: من با جهانگیری رایزنی کردم که آیا ثبت‌نام بکنم که وی گفت مناسب است که ثبت‌نام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست