اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی از پوشش ارتباطی ۲۱۳۷ روستای استان خبر داد و گفت: ۹۷ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای پوشش ارتباطی است.

قاسم جلیلی نژاد امروز ۲۳ مرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به توسعه ارتباطات بخش روستایی برای کاهش شکاف دیجیتال در استان تصریح کرد: تا به حال ۹۷ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان تحت پوشش ارتباطی قرار گرفته است و بعد از پایش ارتباطی روستاهای استان به صورت میدانی درصدد رفع مشکلات ارتباطات روستاها فاقد پوشش هستیم.

وی عنوان کرد: از ۲۱۹۶ روستای بالای ۲۰ خانوار، ۲۱۳۷ روستا دارای پوشش ارتباطی است که در ۱۳۴۹ روستا بستر ارتباطی اپراتور ایرانسل و در ۲۰۸۶ روستا بستر اپراتور همراه اول وجود دارد که در برخی روستاها هر دو بستر ارتباطی وجود دارد.

وی با اشاره به پروژه های اجرا شده برای توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات در آذربایجان غربی گفت: سیاست‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف کاهش شکاف دیجیتالی در استان پیگیری می‌شود.

جلیلی نژاد افزود : وزارت ارتباطات طبق برنامه ششم توسعه موظف است ۸۰ درصد روستاهای کشور را به شبکه ملی اطلاعات وصل کند که تا به امروز طبق آمار اتصال ۷۵ درصد از روستاهای آذربایجان غربی تحقق یافته است.

مدیر کل ارتباطات عنوان کرد:۵۹ روستای استان دارای عدم پوشش ارتباطی است که این موضوع در قالب طرح USO به اپراتورهای ارتباطی به صورت پیمانکاری واگذار شده است و در دست اقدام برای برقراری پوشش ارتباطی است.

وی با تاکید بر اجرای پروژه واگذاری اینترنت پرسرعت به مدارس استان اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰۰درصد از مدارس شهری استان به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و تا اوایل شهریور ماه اجرای این پروژه با اتصال ۱۰۰درصدی مدارس شهری و روستایی استان به اینترنت پرسرعت به پایان می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست