اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از پیشرفت ۸۸ درصدی کریدور بزرگراهی غرب کشور در استان خبرداد.

سید محسن حمزه لو ۵ آذرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه کریدور بزرگراهی غرب کشور مرز بازرگان در شمال کشور را به بندر امام در جنوب متصل می کند، افزود: ۵۸٠ کیلومتر از این کریدور در آذربایجان غربی واقع شده که طی ۳ سال گذشته ۲۰۰ کیلومتر از این مسیر به بهره برداری رسیده است. 

وی با اشاره به پیشرفت ۸۸ درصدی این کریدور در استان گفت: ۱۳۰ کیلومتر از این کریدور بزرگراهی در دست اجرا است و با احتساب قیمت روز تاکنون ۲هزار میلیارد تومان هزینه شده است. 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: از سال ١٣٩٩ یعنی در دو سال گذشته، حدود ٣۵ میلیارد ریال برای نگهداری این پل هزینه شده است.

حمزه لو با بیان اینکه با توجه به شرایط کنونی، توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در پایانه‌های مرزی یکی از کارآمدترین راهکارهای برون رفت از چالش‌های اقتصادی به شمار می‌رود، افزود: وجود یک‌هزار کیلومتر مرز مشترک و همجواری آذربایجان‌غربی با سه کشور، این استان را به دروازه اصلی ارتباط ایران با اروپا تبدیل کرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به اینکه یک چهارم پایانه های مرزی کشور در آذربایجان غربی واقع شده است، نقش استان در حوزه اقتصاد کشور را نقشی محوری و ملی عنوان کرد و افزود: یکی از محورهای اصلی که کشور را به ترکیه متصل می کند، مرز بازرگان است و روزانه هزار تا ۱۵۰۰ تریلی از این مرز تردد می کنند لذا درصددیم قسمت عمده ترانزیت جاده ای را از مرز بازرگان به پایانه های جنوبی استان از جمله پایانه رازی و سرو منتقل کنیم. 

وی با اعلام اینکه بزرگراه نقده- پیرانشهر _تمرچین زیرساخت لازم برای افزایش مراودات اقتصادی با اقلیم کردستان محسوب می‌شود، افزود: در ماه‌های گذشته ١٠ کیلومتر از این بزرگراه احداث و به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان، گفت: هدف ما ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسکونی برای آذربایجان‌غربی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ادامه داد:طی ۳ سال گذشته ۷ هزار واحد مسکن مهر در استان اتمام یافته است و ۹۸۰ واحد باقی مانده نیز مشکلات حقوقی یا اختلاف با هیات مدیره دارند. 

حمزه‌لو بیان کرد: تاکنون ۱۶۰ هزار خانوار ثبت نام کرده‌اند که از این بین ۳۲ هزار نفر از متقاضیان نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی واجد شرایط بوده‌اند.

وی با اشاره به وضعیت مسکن مهر در آذربایجان غربی، ادامه داد: در سه سال گذشته ۷ هزار واحد مسکن مهر در استان اتمام یافته است و ۹۸۰ واحد باقی مانده نیز مشکلات حقوقی یا اختلاف با هیأت مدیره دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با توجه به اینکه در خصوص اتمام پروژه احداث بزرگراه بین‌المللی ارومیه_سرو تصریح کرد: آذربایجان‌غربی یک استان طولی بوده، ساماندهی جاده‌های منتهی به پایانه‌های مرزی به ویژه بزرگراه بین‌المللی ارومیه_سرو به طول ۵١ کیلومتر در اولویت برنامه‌های کاری قرار دارد.

وی ادامه داد: اتصال شبکه راه‌آهن ارومیه به پایانه مرزی سرو از طرح‌های مورد توجه در توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی جهت استفاده از ظرفیت‌های مرزی منطقه است.

حمزه لو خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۶ کارگاه راهسازی در جاده‌های استان فعال بوده و عملیات راهسازی در تمامی محورهای اصلی این استان در حال اجراست.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به سرمایه گذاری ۵ هزار میلیارد تومانی راه آهن ارومیه _مراغه، گفت: با اشاره به حجم بالای تلفات جاده‌ای و افزایش ترانزیت از طریق شبکه ریلی منطقه را پیگیری می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست