اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : نماینده پیرانشهر و سردشت در تذکر شفاهی خطاب به وزیر نیرو گفت: چرا خسارات وارده به کشاورزان و باغداران در رابطه با تصرف اراضی و باغات آنها به منظور توسعه سد پیرانشهر پرداخت نمی شود؟

به نقل از خانه ملت ؛ کمال حسین پور در نشست علنی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد : مگر کشاورزان شهرهای مرزی چه میزان درآمد دارند که بعد از چند سال تعیین قیمت کارشناسی و تصرف اراضی تاکنون ریالی به آنها پرداخت نشده است!

نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون که کشاورزان، اراضی و منابع درآمدی خود را به دلیل آبگیری سد از دست داده اند و هیچ خسارتی دریافت نکرده اند، این خانواده های محروم چگونه هزینه زندگی و معیشت خود را تامین کنند؟

او در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت : استحضار دارید که انگور سیاه سردشت یکی از باکیفیت ترین انگور در کل دنیا از نظر ارزش غذایی و کیفیت است، اما هر ساله در فصل برداشت، دسترنج کشاورزان سردشتی با کمترین قیمت نصیب واسطه ها و دلالان می شود، به وظایف قانونی خود عمل و نسبت به خرید این محصول مهم و باکیفیت با قیمت مناسب اقدام کنید تا بیش از این دسترنج کشاورزان و خانواده آنها در اختیار دلالان قرار نگیرد.

حسین پور در تذکر دیگری خطاب به رئیس و هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: چرا علیرغم تقاضای غریب به اتفاق نمایندگان مطابق آیین نامه داخلی مجلس، لایحه دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان و رتبه بندی معلمان در دستور کار نشست علنی مجلس قرار نمی گیرد؟ مشکلات اقتصادی و گرانی ها دامن فرهنگیان و بازنشستگان را گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در تذکر به وزیر نیرو بیان کرد: علیرغم تلاش های اینجانب طی دو سال گذشته در راستای محرومیت زدایی از روستاهای سردشت و پیرانشهر در زمینه تامین آب شرب، تعدادی از روستاهای حوزه انتخابیه ام با کمبود آب شرب مواجه هستند، لازم است در این زمینه اقدامات عاجل انجام گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست