اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : جانشین قرارگاه دانشگاهی مقابله با کرونای آذربایجان غربی گفت:  با اضافه شدن ۵ تن دیگر مجموع فوتی های کرونا در آذربایجان غربی به ۷۲۱ نفر رسید.

دکتر ایرج محبی افزود: در تاریخ ۵ مرداد ماه، ۵۰۲ مورد بستری در استان داشته ایم که ۲۴۴ مورد بیمار قطعی مبتلا به ویروس کرونا و ۲۵۸ مورد مشکوک به ابتلا هستند.

جانشین قرارگاه دانشگاهی مقابله با کرونای آذربایجان غربی با بیان اینکه در عرض این روز ۸۶ نفر بیمار در سطح استان بستری شده اند گفت: در آی سی یو  ۱۳۵ بیمار مبتلا به کرونا بستری شده اند که از این تعداد  نفر بد حال و ۴۱ به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

به گفته محبی؛  با  ۵ مورد فوتی جدید در این روز، مجموع فوتی های استان به ۷۲۱ مورد افزایش یافت و آمار بیماران بد حال بیشتر است.

او ادامه داد: روند بستری ها در ارومیه و خوی بیشتر بوده است اما در مجموع روند بستری ها کاهشی است ولی نباید به این مورد دلخوش باشیم زیرا فروکش کردن بیماری قابل پیش بینی نیست.

جانشین قرارگاه دانشگاهی مقابله با کرونای آذربایجان غربی تاکید کرد: مردم سعی کنند پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و با همکاری یکدیگر چرخه ویروس قطع شود از شرکت در مراسم عروسی و مجالس ختم خودداری کنند.

دکتر محبی با اشاره به اهمیت بالای ماسک در پیشگیری از بیماری گفت: در وهله اول مردم از حضور در تجمعات خودداری کنند و در صورت لزوم حضور در بیرون از خانه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و حتما از ماسک استفاده کنند، دستان خود را با آب و صابون بشویند در غیر این صورت وضعیت حادتر و بدتر خواهد شد.

او تاکید کرد: در صورتی که مردم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند تلفات کرونا بیشتر و حادتر از وضع موجود خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست