اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص اظهارات معاون سیاسی امنیتی وزارت کشور در رابطه با کولبران و مرزنشینان واکنش نشان داد.

به گزارش کردپرس، حسین ذوالفقاری معاون سیاسی و امنیتی وزیر کشور (۲۳ مهر) در گفت و گو با ایلنا گفته بود ؛ کسانی که خارج از مسیر‌های قانونی تردد کنند و جنس وارد کشور کنند دیگر نه کولبر هستند و نه کارشان قانونی؛ کارشان عبور غیرمجاز و قاچاق است.

او تاکید کرده بود که؛ ما در مناطق مرزی خط قرمز نداریم؛ هرکس وارد منطقه مرزی شود اخطار می‌دهند و اگر توجه نکرد مورد هدف قرار می‌گیرد.

جلال محمودزاده نماینده مهاباد نیز در واکنش به این سخنان معاون وزیر کشور (۲۹ مهر) در نامه ایی تذکر و انتقاد شدید خود را به همراه ۱۲نفر از نمایندگان مجلس  به وزیر کشور نوشت.

در این نامه آمده است که؛ متاسفانه آقای ذوالفقاری اخیراً در مصاحبه ایی با رسانه‌های ایلنا و ایسنا کولبران را قاچاقچی قلمداد کرده است و تلویحاً تیراندازی به کولبران و مرزنشینان را مجاز دانسته اند.

 وی اضافه کرده است: ایشان در سخنان نسنجیده خود کلمه کولبر را به عنوان اختراع عجیب یاد کرده این در حالی است که این واقعیت تلخ به علت عدم توسعه یافتگی، فقر و تبعیض حاصل از مدیریت نادرست دولت های مختلف از جمله دولت آقای روحانی در مناطق مرزنشین و کردنشین ایجاد شده است.

 محمودزاده‌ تاکید کرده است: در حال حاضر به صورت مستقیم بیش از یک هزار نفر و غیرمستقیم حدود ۷ میلیون نفر از مردم مناطق مرزنشین از محل کولبری بازارچه‌های مرزی و مبادلات مرزی امرارمعاش می‌کنند.

 وی با اشاره به بستن مرزها و معابر رسمی قید کرد: اکنون جوانان این مناطق برای حداقل معیشت به کولبری از سایر معابر روی آورده اند که آقای ذوالفقاری آنان را قاچاقچی می نامد و به دلیل همین افکار غیرکارشناسانه سالانه بیش از ۱۵۰ نفر از جوانان کولبر در کشور کشته و زخمی می‌شوند.

 نماینده مهاباد با اشاره به اینکه کارت الکترونیکی کولبران شعاری بیش نبود اظهار داشت: آقای ذوالفقاری از کارت الکترونیکی کولبران صحبت می کنند ولی مثل اینکه خبر ندارند بعد از چهار روز از ابلاغ بخشنامه دولت مبنی بر درآمد یک میلیون در ماه کولبران با دستور وزیر واردات یک هزار و ۳۰۰ قلم کالا ممنوع شد که ۱۱ قلم کالای کولبران هم جزو این ممنوعیت بود و عملاً کارت الکترونیکی هویت خود را از دست داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست