اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : بر اساس تحقیقات انجمن حقوق بشر ترکیه ۳۹ درصد از جمعیت زندانیان ترکیه را کُردها تشکیل می دهند.

به گزارش کردپرس، در حالی که برآورد می شود حدود ۲۰ درصد از جمعیت ترکیه را کردها تشکیل می دهند، ۳۹ درصد از جمعیت زندانیان ترکیه کرد هستند.

بر اساس تحقیقی که اخیرا توسط شرکت تحقیقاتی KONDA و به سفارش انجمن حقوق بشر ترکیه (İHD) انجام گرفته است، ۴۷ درصد از زندانیان ترکیه را ترک ها و ۳۹ درصد را کردها تشکیل می دهند. این در حالی است که حدود ۲۰ درصد جمعیت ۸۲ میلیونی ترکیه را کردها تشکیل می دهند.

اوزترک ترکدوغان رئیس انجمن حقوق بشر در نشستی که نتایج این تحقیقات را بررسی می کرد، گفت: «وقتی به آمار ۳۹ درصدی کردها در زندان های ترکیه نگاه می کنیم، می فهمیم که مسئله کُرد وجود دارد.»

بر اساس همین تحقیقات ۷۶ درصد از بازداشت شدگان، ۶۰ درصد از کسانی که در زندان ها به سر می برند، و ۵۴ درصد از کسانی که به طور مشروط آزاد هستند (آزادی با محدودیت سفر و تحت کنترل دستگاه امنیت)، اعلام کرده اند که رفتار با زندانیان را «بد» و یا «بسیار بد» ارزیابی می کنند.

۷۴ درصد از کسانی که پیشتر بازداشت شده بودند، ۵۷ درصد از زندانیان، و ۵۰ درصد از محکومانی که آزادی مشروط دارند، ارائه خدمات بهداشتی به زندانیان را بد و بسیار بد توصیف کرده اند.

۷۶ درصد از کسانی که نزدیکانشان بازداشت شده اند، اعلام کردند که به سیستم قضائی اعتماد ندارند. ۶۸ درصد از کسانی که هیچگاه نزدیکان آنها بازداشت نشده اند نیز اعلام کردند که به سیستم قضائی اعتماد ندارند.

۷۲ درصد از مردم ترکیه فکر می کنند که افراد در ترکیه به ناحق زندانی می شوند. ۸۰ درصد کسانی که نزدیکان آنها بازداشت شده اند فکر می کنند که افراد در ترکیه به طور ناعادلانه در زندان هستند. این آمار در بین کسانی که نزدیکانشان بازداشت نشده اند، ۷۰ درصد است.

۷۹ درصد مصاحبه شونده ها اعتقاد دارند که در سال های اخیر شمار بازداشت شدگان و محکومان به زندان افزایش چشمگیری داشته است.

۴۲ درصد از مصاحبه شوندگان اعلام کرده اند که زنان بیشترین بی عدالتی را در ترکیه تجربه می کنند. پس از زنان، روزنامه نگاران با ۳۵ درصد و مخالفان سیاسی با ۳۳ درصد در رتبه های بعدی بی عدالتی قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست