اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از برنامه‌ریزی برای نظارت بر نحوه عملکرد نمایشگاه‌های عرضه مستقیم بهاره و فروش فوق‌العاده محصولات خبر داد.

علیرضا محمودی از برنامه‌ریزی برای نظارت بر نحوه عملکرد نمایشگاه‌های عرضه مستقیم بهاره و فروش فوق‌العاده محصولات خبر داد و تصریح کرد: در این رابطه ضمن استقرار غرفه ثابت عوامل واحد بازرسی و رسیدگی به شکایات در مدخل ورودی کلیه نمایشگاه‌ها به منظور نظارت به هنگام و احقاق حقوق مصرف کنندگان، پایش و نظارت مستمر بر نحوه خدمات‌رسانی پارکینگ نمایشگاه و جلوگیری از تخلفات احتمالی صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: در مدت اجرای طرح بازرسی نوروزی از اول بهمن تا ۱۵ فروردین سال آینده، گروه‌های بازرسی سیار و ثابت در مراکز عمده عرضه کالا، میادین میوه و تره بار، پایانه های مسافربری بین شهری به ویژه استان های سیاحتی، زیارتی و مهمان‌پذیر مستقر می‌شوند.

محمودی اظهار کرد: کالاهای اولویت‌دار در نمایشگاه‌های بهاره شامل پوشاک، کیف و کفش، اقلام پروتئینی، آجیل و خشکبار، شیرینی، میوه و سایر کالاهای پر مصرف این ایام است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با تاکید بر عدم عرضه کالاهای غیر استاندارد و قاچاق در نمایشگاه‌های بهاره افزود: علاوه بر آن نظارت ویژه بر رعایت نصب برچسب قیمت و صدور فاکتور و رعایت ضرایب سود مجاز در مقاطع عمده و خرده‌فروشی توسط مبادی صنفی عرضه کننده کالا و خدمات انجام می‌شود.

وی از بهره‌گیری از توان اتحادیه‌ها در همگانی کردن نصب برچسب قیمت کالا و خدمات خبر داد و افزود: علاوه بر آن، توجه و حساسیت بر واحدهای برگزار کننده حراج به ویژه از نظر دارا بودن مجوز لازم از اتحادیه صنف مربوطه، دارا بودن پروانه کسب و اجرای حراج در مدت قانونی و رعایت درصد تخفیف قانونی پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح نظارتی نوروز ۹۸ در استان اظهار کرد: در این رابطه برنامه‌ریزی لازم برای تعیین و معرفی شبکه‌های توزیع منتخب و قابل شناسایی به منظور عرضه بهینه اقلام مشمول طرح تأمین و توزیع ایام نوروز، با هدف جلوگیری از هر گونه تخلف در توزیع اقلام به لحاظ کیفیت و کمیت و قیمت کالاها انجام می‌شود.

محمودی با تاکید بر نظارت مؤثر به منظور حصول اطمینان از خالص‌ فروشی کالا اعم از شیرینی و میوه بیان کرد: علاوه بر آن، برخورد قاطع و بازدارنده با متخلفین تحت عنوان کم‌فروشی نیز در این طرح پیش‌بینی شده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی از نظارت بر نحوه تولید، چاپ و مصرف جعبه های مقوایی شیرینی مطابق با معیارهای سازمان ملی استاندارد و تأیید دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و افزود: علاوه بر آن، نظارت بر حسن اجرای قیمت‌های مصوب پایانه‌های مسافربری و حمل و نقل درون شهری و نظارت بر نحوه ارائه خدمات در اتوبوس های ویژه بر اساس ضوابط و مقررات نیز انجام می‌شود.

محمودی با تاکید بر نظارت بر نحوه ارائه خدمات پارکینگ ها و توقفگاه ها و حصول اطمینان از رعایت سقف قیمت‌های مصوب در استان در طرح بازرسی نوروزی بیان کرد: همچنین نظارت بر نحوه فروش بلیط‌های پروازهای داخلی و خارجی، فروش تورهای داخلی و چگونگی ارائه خدمات به مسافرین، توجه به قرارداد دفاتر با مسافران و الزام تمامی دفاتر به ثبت قرارداد با سربرگ دفتر در تمامی تورهای داخلی و خارجی برای جلوگیری از ثبت قراردادهای صوری صورت می‌پذیرد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی افزود: علاوه بر آن، نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا و سطح شهر به منظور سهولت در دسترسی مصرف کنندگان به مراجع نظارتی و رسیدگی سریع و مؤثر به تخلفات برگزار می‌شود.

وی افزود: جلوگیری از عرضه کالاهای قاچاق و برخورد بازدارنده با تخلفات احرازی مطابق قوانین و بخشنامه‌های مربوط و نیز استفاده از توان انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و ناظرین افتخاری به منظور انجام نظارت و بازرسی نامحسوس بر واحدهای صنفی نیز صورت می‌گیرد.

محمودی اظهار کرد: لازم است در طرح بازرسی نوروز ۹۸ به نحوی برنامه-ریزی شده و تلفن ۱۲۴ شهرستان‌ها به صورت فعال در تمام اوقات در دریافت گزارشات مردمی اقدامات لازم را به عمل آورند.

وی بیان کرد: بدیهی است در طول اجرای طرح نظارتی، انعکاس بهنگام گزارشات بازار و جلوگیری از بروز التهاب در بازار نیازمند بررسی و اتخاذ تصمیمات سریع بوده، مورد درخواست و تأکید جدی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست