اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

 سرپرست معاونت عمرانی استانداری آذربایجان غربی بر ساماندهی ترافیک شهری در ارومیه و نیز استان تاکید کرد.

پیمان آرامون در جلسه شورای ترافیک آذربایجان غربی با اشاره به بالا بودن ترافیک در خیابان‌های شهر ارومیه و روند افزایشی این موضوع عنوان کرد: با تحلیل کارشناسان و ارائه راهکارهای بهینه باید موضوع ترافیک شهری شهرستان ارومیه و به تبع آن استان ساماندهی شود.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر ترافیک خیابان‌های شهر ارومیه همچنان افزایش یافته است و باید برای تغییر این روند و بهبود وضعیت در راستای جلوگیری از قفل شدن معابر چاره‌اندیشی شود.

آرامون با تاکید بر اینکه برای تسریع موضوع ساماندهی ترافیک شهری لازم است تا هر ۱۵ روز یک‌بار کمیته فنی ترافیک استان از خیابان‌ها بازدید میدانی داشته باشد ادامه داد: در شهر ارومیه هشت محور عمود برهم وجود دارد و لازم است تا کمیته فنی این محورها را رصد و پیمایش کرده و مشکلات را بررسی کند.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری آذربایجان غربی با گلایه از عدم اجرایی شدن خط ویژه مسیر اتوبوس در شهر ارومیه اضافه کرد: از سال ۸۷ بیش از ۱.۷ میلیارد ریال برای مطالعه ساماندهی مسیر اتوبوس شهر ارومیه هزینه شد ولی اکنون نتایج این مطالعات در قفسه‌ها بدون استفاده مانده‌است.

آرامون با اشاره به مسائل و مشکلات پیش روی تردد با وسایط نقیله عمومی به خصوص اتوبوس در شهر ارومیه افزود: از مدیریت شهری ارومیه درخواست‌های متعددی برای ساماندهی مسیرهای اتوبوسرانی شده ولی تاکنون به این درخواست‌ها ترتیب اثر مثبت داده نشده است.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر مطلوبیت سفر با اتوبوس در ارومیه از ۲۱ درصد ۱۰ سال گذشته به ۱۱ درصد رسیده و این روند همچنان کاهشی است.

وی با اشاره به اینکه در ساماندهی تاکسی‌ها نیز مشکلاتی وجود دارد، اظهار داشت: در سطح شهر ارومیه ۶ هزار تاکسی شناور بوده و برنامه‌ای برای مدیریت آنها وجود ندارد و بیشتر رانندگان تاکسی برای مدیریت شهری تصمیم می‌گیرند.

آرامون با بیان اینکه دولت یک‌هزار و ۷۱۰ میلیارد ریال در سال گذشته به شهرداری‌های استان کمک مالی کرده است، اظهار داشت: میزان کمک مالی دولت از این محل به شهرداری ارومیه ۴۵۰ میلیارد ریال بود.

وی اضافه کرد: این اعتبار باید در جهت افزایش رضایت شهروندان هزینه شود و اگر از این پس مشاهده شود که دغدغه اصلی مدیران شهری رضایت شهروندان نیست، این اعتبار را برای شهرداری‌های دیگر اختصاص خواهیم داد.

در این نشست سایر دستگاه‌های عضو شورای ترافیک به ارائه گزارش فعالیت و راهکارهایی در زمینه ساماندهی ترافیک شهری پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست