اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه سازمان جنگل‌ها و مراتع هیچ برخوردی با قطع درختان منطقه زاگرس نمی‌کند و روزانه ده‌ها کامیون، درختان قطع شده قاچاق را به کارخانه کاغذسازی شمال حمل می‌کنند.

جلال محمودزاده با اشاره به ادامه قطع درختان جنگل‌های کشور اظهار داشت: از زمانی که قانون تنفس جنگل شمال در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و قطع درختان ممنوع شد، قاچاقچیان به مناطق زاگرس روی آورده و اقدام به قطع درختان این منطقه می‌کنند.

او ادامه داد: سپس قاچاقچیان با کامیون‌های متعدد از غرب کشور و از مناطق زاگرس‌نشین خارج شده و درختان قطع شده را به کارخانه کاغذسازی شمال حمل می‌کنند.

نائب‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه این معضل که از سالیان گذشته آغاز شده، همچنان ادامه دارد  و با وجود اینکه اخیراً قانونی در کمیسیون تخصصی و در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه، حمل و قطع درختان جنگلی به منزله جنس قاچاق محسوب می‌شود، به تصویب رسیده اما باز هم مسئله قاچاق وجود دارد.

به گفته محمودزاده؛ با وجود اینکه نیروهای نظامی و گشت‌های ویژه مناطق باید با کامیون‌هایی که درختان جنگلی را حمل می‌کنند مانند جنس قاچاق برخورد و آنها را توقیف کرده و از سوی دیگر از آنها جریمه نقدی اخذ کنند اما متأسفانه برخوردها مطابق قوانین نیست و کم کاری در این رابطه انجام شده است.

او با ابراز گلایه از سازمان جنگل‌ها و مراتع اظهار داشت: نباید به طور روزانه کامیون‌ها از منطقه ما به شمال کشور رفته و از جاده‌های بین شهری رد شوند و درختان بریده شده جنگلی را حمل کنند. هر روز در طول یک ساعت، اگر نظاره‌گر جاده تبریز به تهران یا زنجان باشیم، حمل ده‌ها کامیون درخت قطع شده به شمال کشور قابل روئیت است.

به گزارس تسنیم ؛ نائب‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود اینکه قانون نیز اجازه برخورد در این مسئله را داده اما برخوردی صورت نمی‌گیرد و قاچاقچیان بدون ترس، دلهره و نگرانی کامیون‌های باری این درختان قطع شده را حمل می‌کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست