اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی گفت: در شبانه روز گذشته، ۹۸۰ تن در استان به کرونا مبتلا و ۳۳۳ تن از آنان در مراکز درمانی بستری شدند و ٣١ بیمار نیز بر اثر کرونا در این مدت جان باختند.

 جواد آقازاده امروز ٣٠ مرداد ماه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان همچنان بحرانی است، افزود: با بستری شدن این تعداد بیمار، کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غرب ۲۸۲ نفر از بستری شدگان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه هستند و ۶۶ نفر نیز فقط با استفاده از ونتیلاتور تنفس می‌کنند.

او ادامه داد: ۲۸۰ نفر از بستری شدگان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه هستند و ۵۹ نفر نیز فقط با استفاده از ونتیلاتور تنفس می‌کنند.

آقازاده افزود: در این مدت ۳۱ بیمار شامل ۱۲ بیمار در ارومیه، ۵ نفر در میاندواب، ۴ تن در مهاباد، سه نفر در خوی، دو بیمار در سلماس و ۴ نفر دیگر در شهرستان‌های بوکان، چایپاره، شاهین دژ و ماکو جان باختند و مجموع فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به ۵ هزار و ۲۳۸ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از تزریق بیش از ۷۰۷ هزار واکسن کرونا در آذربایجان غربی خبر داد و اظهار کرد: از آغاز واکسیناسیون کرونا در آذربایجان غربی تاکنون ۷۰۷ هزار و ۷۶۶ دُز واکسن کرونا به گروه‌های هدف تزریق شده است.

او با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته نیز، ۹ هزار و ۳۶۳ نفر به این تعداد اضافه شده است، اضافه کرد: در مردادماه جاری شاهد رشد روزافزون واکسیناسیون در آذربایجان غربی بوده ایم به طوری که در این مدت، حدود ۴۰۰ هزار دز واکسن تزریق شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: ظرفیت تحمل سیستم درمانی استان در آستانه رسیدن به حد نهایی خود است و شهروندان باید با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی، کمک کار کادر درمان باشند.

طبق اعلام وزارت بهداشت، از ۱۷ شهرستان این استان، ۱۶ شهرستان در وضعیت قرمز بوده که بدترین شرایط طی ماه‌های اخیر در استان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست