اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : از اتمام دور اول کمک معیشتی دولت برای جبران افزایش نرخ بنزین در شامگاه شنبه، سیل انتقادات و اعتراضات به عدم واریز از سوی مردمی که خود را محق دریافت این حمایت می دانستند آغاز شد.

کاربران بسیاری در تماس با خبرگزاری و یا نوشتن کامنت برای خبرهای مربوط به کمک معیشتی اعلام کردند که اگرچه جزو سه دهک پردرآمد جامعه نیستند اما موفق به دریافت کمک معیشتی دولت نیز نشده اند.

پیگیری خبرنگار مهر از سازمان برنامه و بودجه نیز حکایت از این داشت که به احتمال زیاد معترضین به عدم دریافت، همان ۲۴ میلیون نفری هستند که از ابتدا قرار نبود این مبلغ را دریافت کنند حال اگر افراد خود را مستحق دریافت می دانند با شماره گیری سامانه #۶۳۶۹* درخواست خود را ثبت کنند.

در این بین علاوه بر عدم واریز کمک معیشتی به افراد کم درآمد، نکته جالب توجه دیگر، عدم واریز دقیق مبلغ مورد نظر بود؛ مطابق با اعلام دولت قرار است برای خانوارهای تک‌نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز شود، با این حال برخی از پیام ها و تماس های مردمی از کم و زیاد بودن مبلغ واریزی حکایت داشت.

به عنوان مثال برای یک خانوار چهار نفره (شامل زن و شوهر و دو کودک) که باید مبلغ «۱۷۲ هزار تومان» واریز می شد اما «۱۳۸ هزار تومان» یعنی به اندازه یک خانوار سه نفره واریز شده است.

حتی تعدادی نیز اعلام می کردند که مبلغ واریزی دولت بیشتر از بعد خانوارشان است.

در واقع اینطور که به نظر می رسد در طرح کمک معیشتی دولت، نه تنها برخی خانوارهای کم درآمد، موفق به دریافت این مبلغ نشده اند بلکه برخی از خانوارها نیز خلاف آن اعدادی که اعلام شده بود، کمک معیشتی را دریافت کرده اند.

تناقض در پرداختی ها طی دو روز گذشته در حالی صورت گرفته است که حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی خانوارهای مشمول حمایت معیشتی روز گذشته در گفت و گویی با شبکه خبر اعلام کرد که «در سیستمی که طراحی شده اشتباه وجود ندارد، چون اطلاعات مربوط به کد ملی افراد در آن سیستم ثبت شده و البته ممکن است برخی دستگاه‌های اجرایی اطلاعات افراد را به موقع ثبت نکرده باشند، اما کار آزمون وسع یا توانایی در سامانه جامع رفاه ایرانیان برای هر کد ملی با دو هزار بار تکرار بررسی می‌شود.»

کد خبر ۴۷۸۰۲۸۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست