اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس یازدهم در پیامی حادثه انفجار در مقابل مدرسه‌ دخترانه‌ سیدالشهداء را محکوم کرده و این اتفاق را به مردم افغانستان و بالاخص افغانستانی های ساکن ایران تسلیت گفتند.

در متن کامل عرض تسلیت اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس آمده است؛ «خبر حادثه‌ی تروریستی، دلخراش و وحشیانه‌ به شهادت رساندن کودکان معصوم و فرشتگان سرزمین افغانستان، توسط عده‌ای جنایت کار انسان‌نما، اشک در چشم ایرانیان و خون به دل انسانیت کرد.

 کدام وجدان بیدار و کدام منطق هُشیار لحظه‌ای تواناییِ تصورِ حادثه انفجار در مقابل مدرسه‌ دخترانه‌ سیدالشهداء کابل را دارد!

اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس یازدهم شورای اسلامی ضمن محکوم کردن این حرکت تروریستی و جنایتکارانه با دلی مالامال از اندوه، این حادثه‌ی بهت‌آور و شنیع را به مردم شریف افغانستان و بالاخص، میهمانانِ عزیز آن دیار در ایران اسلامی، تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان این اتفاق غم‌بار از خداوند متعال صبر و آرامش مسئلت می‌نماید».

روز شنبه (۱۸ اردیبهشت)، ابتدا یک خودرو بمبگذاری شده در نزدیکی مکتب دخترانه “سیدالشهدا” منفجر و بعد ۲ مین کارگذاری شده نیز دقایق بعد از آن منفجر شد.

منابع دولت افغانستان تایید کردند که شمار کشته شدگان حمله به مدرسه دخترانه “سید الشهدا” در غرب شهر کابل به ۸۵ نفر رسیده و شمار زخمی‌های این حادثه نیز ۱۴۷ نفر اعلام شده است. دولت افغانستان (سه‌شنبه) را به احترام قربانیان دانش‌آموزان دختر در کابل و حمله به دانشجویان در لوگر “ماتم ملی” اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست