اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در نامه  ای سرگشاده در قالب دستور به اعضای قضایی کمیسیون های ماده ۱۰۰ شهرداری های استان آورده است ؛ فلسفه وجودی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداریها را حفظ حقوق عامه مردم و جلوگیری از تخلفات در حوزه ساخت و ساز دانسته و نگاه انتفاع محور به آن را مغایر با علت تشکیل این کمیسیون دانسته است.

نکته مهم و بارز دستور این است که اصل و اساس کمیسیون ماده ۱۰۰ را جلوگیری از تخلفات عنوان کرده است نه ایجاد زمینه برای خریدن تخلف.

در این دستور که در واقع از مطالبات بسیاری از مردم می باشد آمده است که قضات شرکت کننده در کمیسیون مذکور در راستای جلوگیری از آسیب های شهری و پیشگیری از مشکلات جدی در آن حیطه با محوریت قانون ولی لحاظ سیاست های قوه قضائیه باید انجام وظیفه نمایند و نهایتا روسای حوزه های قضایی مامور به نظارت به حسن اجرای این دستور شده اند.

با صدور این دستور ارزشمند رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی انتظار می رود در آینده نزدیک از تخلفات برخی سودجویان در به هم زدن چهره شهرها و سلب آسایش  مردم جلوگیری و برخورد شایسته با این افراد صورت گیرد.متن دستور به شرح ذیل می باشد:

اعضای محترم قضایی کمیسیون های ماده ۱۰۰ شهرداری های حوزه های قضایی تابعه

به گزارش روابط عمومی در این نامه آمده است ؛ چنانچه اطلاع دارید فلسفه وجودی و علت تشکیل این کمیسیون حفظ حقوق عامه و جلوگیری از تخلفات در حوزه ساخت و ساز می باشد و نگاه انتفاع محور و تبدیل شدن به منبع درآمد برای مجموعه ای مغایر علت تشکیل آن است. اصل و اساس جلوگیری از تخلفات است نه ایجاد زمینه برای خریدن تخلف. لهذا و با عنایت به منویات ریاست معظم قوه قضائیه و صرف نظر از وظایف و رسالت مسئولان شهری، « قضات شرکت کننده » در کمیسیون مذکور در راستای جلوگیری از آسیب های شهری و پیشگیری از مشکلات جدی در آن حیطه، با محوریت قانون و لحاظ سیاست های قوه قضائیه انجام وظیفه نمایند

علی اکبر گروسی

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست